Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

Liigesevalu menopausi ajal: põhjused ja ravivõimalused Menopausi läbimine võib olla üsna ebamugav. Sümptomid nagu kuumahood, meeleolu kõikumine ja unetus võivad naist piinata. Kuid see pole veel kõik. Liigesvalu on ka menopausi tavaline sümptom. Liigesvalu tekib menopausi ajal toimuvate hormonaalsete muutuste tõttu.

Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

Östrogeeni tootmine väheneb, mis toob kaasa luutiheduse vähenemise ja seega suurenenud vastuvõtlikkuse liigeseprobleemidele. Sümptomid võivad ulatuda kergest valust tugeva valuni, mis raskendab liigeste liigutamist. Õnneks on mõned ravivõimalused valu leevendamiseks ja liikuvuse parandamiseks. Ravivõimalused hõlmavad järgmist: östrogeeni asendusravi:

See ravi võib aidata säilitada luutihedust, leevendades seeläbi liigesevalu. Füsioteraapia:

läbi venitus- ja tugevdavate harjutuste muutuvad lihased tugevamaks ja liigesed leevenduvad. Valuvaigistid: ravimid nagu atsetaminofeen või ibuprofeen võivad aidata valu leevendada. Kortisooni süstimine: rasketel juhtudel võib valu leevendamiseks teha kahjustatud liigesesse kortisooni süsti.

Kirurgia: Harvadel juhtudel võib liigese taastamiseks olla vajalik operatsioon. Kui teil on menopausiga seotud liigesevalu, pidage nõu oma arstiga, et selgitada välja, milline ravi teile kõige paremini sobib.

Kuidas võivad tekkida liigesevalu menopausi ajal?

Liigesvalu võib menopausi ajal tekkida mitmel viisil. Kõige sagedasem põhjus on hormooni tootmise muutus menopausi ajal. Need muutused võivad häirida luu ainevahetust, mis omakorda võib põhjustada liigesevalu.

Liiga vähe vitamiine ja toitaineid sisaldav dieet võib põhjustada ka menopausi ajal liigesevalu. Lisaks võivad vähene liikumine ja valed jalanõud viia ka selleni, et liigesed ei saa korralikult koormata ja tekitada seeläbi valu.

Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

Mida teha menopausi aegse liigesevalu vastu?

Menopausi ajal põhjustavad liigesevalu sageli hormonaalsed muutused. Valu võib olla väga ebamugav ja mõjutada elukvaliteeti. Õnneks on mõned asjad, mida saate teha, et valu leevendada ja oma elukvaliteeti parandada. Siin on mõned näpunäited.

 1. Jälgige oma toitumist Tervislik toitumine on menopausi ajal eriti oluline, kuna hormoonid lähevad segamini ja kehas napib toitaineid. Proovige süüa värskeid puu- ja köögivilju iga päev ning vältige töödeldud toite ja rämpstoitu. Samuti jooge piisavalt vett, et keha oleks hüdreeritud.
 2. Treeni regulaarselt Treening ei aita mitte ainult liigesevalude korral, vaid tugevdab ka südame-veresoonkonna süsteemi ja võib vähendada stressi. Leidke endale meelepärane treening ja proovige treenida vähemalt 3 korda nädalas 30 minutit.
 3. Hoolitse oma kehahoiaku eest Halb rüht võib põhjustada liigesevalu. Seega veenduge, et seisate sirgelt ja ärge pingutage. Istuge alati sirge seljaga ja lõdvestage õlad. Kui veedate palju aega oma laua taga, veenduge, et teie tool on õige kõrgusega ja monitor silmade kõrgusel.
 4. Loobuge suitsetamisest ja alkoholi joomisest Suitsetamine ei kahjusta mitte ainult teie üldist tervist, vaid võib süvendada ka liigesevalu. Mõõdukalt tuleks tarbida ka alkoholi, kuna see mõjub kuivatavalt ja koormab keha.

Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

Kuidas vältida liigesevalu menopausi ajal?

Liigesvalu on menopausi ajal tavaline. See valu võib olla väga ebamugav ja mõjutada elukvaliteeti. Selle valu vältimiseks võite võtta mõned meetmed. Kõigepealt peaksite tähelepanu pöörama oma toitumisele. Söö palju värsket ja tervislikku toitu. Vältige tugevalt töödeldud toite, kuna need sisaldavad sageli põletikuvastaseid lisaaineid.

Veenduge ka, et saate piisavalt C- ja E-vitamiini. Need vitamiinid on teie liigeste tervise jaoks olulised. Samuti peaksite regulaarselt treenima. Liikumine stimuleerib teie liigeste verevoolu ja hoiab neid paremas vormis. Kui aga juba liigesevalud kimbutavad, siis ei tasu suure löögijõuga sporti teha, vaid eelistada pigem õrnaid harjutusi nagu jooga või pilates.

Massaaž võib aidata leevendada ka liigesevalu. Hankige regulaarne massaaž professionaalselt massöörilt või masseerige liigeseid ise spetsiaalse salvi või õliga. Lõpuks on oluline kuulata oma keha. Kuulake oma keha signaale ja puhake, kui olete väsinud. Ärge pingutage üle ja tehke midagi pingutavat tehes regulaarselt pause. Isegi füüsilise pingutuse ajal peaksite alati tähelepanu pöörama oma hingamisele ja mitte ületama oma piire.

3 Kommentare

 1. Arthroneo on toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalu leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

 2. Arthroneo on looduslik toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalude leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

 3. Arthroneo aitas mul lõpuks liigesevalust üle saada

  Mida peaksite teadma liigesevalu kohta menopausi ajal.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here