Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Väikelapsed on altid küüneseenele, kuna nad puutuvad sageli kokku nakatunud pindadega. Seened võivad kergesti levida ka väikelaste nahale ja küüntele. Küüneseen on tavaline haigus, kuid see ei kujuta endast tõsist ohtu tervisele. Kuid rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada valu, sügelust ja infektsiooni.

Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Lapse kaitsmiseks küüneseene eest peaksite järgima järgmisi ennetusmeetmeid:

 • Hoidke oma lapsed puhtad ja kuivad. Peske nende käsi ja jalgu regulaarselt seebi ja veega.
 • Kuivatage oma laste käed ja jalad põhjalikult, eriti varvaste vahel. 
 • Vältige oma lastel ujumist avalikes vannides või basseinides.
 • Ära maga lapsega voodis ega vannis.
 • Vahetage regulaarselt oma laste sokke ja aluspesu. 
 • Kasutage laste küünte lõikamiseks ainult puhtaid käte- ja varbaküünte kääre.
 • Vältige oma lastel paljajalu kõndimist.

Väikelapsed ja küüneseen: ennetamine on parem kui ravi Küüneseen on levinud haigus, mis mõjutab enamasti eakaid inimesi. Kuid küüneseen võivad haigestuda ka väikesed lapsed. Nakkusoht on eriti suur ühiskondlikes asutustes, nagu lasteaiad või koolid. Seda olulisem on kaitsta väikelapsi seente eest. Väikesed lapsed, kellel on nõrgenenud immuunsüsteem, on küüneseenega nakatumise suhtes eriti vastuvõtlikud. Isegi kui vanemad ise kannatavad küüneseene all, suureneb oht, et lastel seeni nakatuda. Väikeste laste kaitsmiseks seente eest võivad vanemad võtta mõned meetmed:

 • Peske käsi regulaarselt: sage kätepesu vähendab seenhaigustesse nakatumise ohtu.
 •  Hoidke küüned lühikesed: lühikesed küüned pakuvad seenele vähem rünnakupinda.
 •  Kasuta sobivat kätekreemi: eriti käepärased kreemid sisaldavad seeni tõrjuvaid toimeaineid. 
 • Vajadusel kasutage seenevastaseid aineid:

Rasketel juhtudel võib arst välja kirjutada seenevastaseid ravimeid. Kui märkate juba lapsel küüneseene tunnuseid, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole. Seen ei ole mitte ainult inetu, vaid sellel võivad olla ka väga valusad tagajärjed.

Küünte seen on levinud haigus, mis esineb enamasti vanematel inimestel. Kuid küüneseen võivad haigestuda ka väikesed lapsed. Haigus pole mitte ainult ebamugav, vaid võib ka tervisele ohtlik olla. Väikestel lastel tekib varbaküünte seenhaiguse korral sageli sügelus ja valu. Samuti võib haigus põhjustada nahapõletikku. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada ka villide teket.

Küüneseen on seente põhjustatud nakkushaigus. Seened mõjutavad kõige sagedamini varbaküüsi, kuid võivad mõjutada ka teisi küüsi. Haigus ei ole nakkav, kuna seened levivad ainult otsese kontakti kaudu. Väikesed lapsed on küüneseenele eriti vastuvõtlikud, kuna nende immuunsüsteem pole veel täielikult välja arenenud. Lisaks on neil sageli varbaküünte piirkonnas niiskust, mis soodustab seeni. Küüneseen on seetõttu tõsine seisund, mida ei tohiks väikelaste puhul alahinnata.

Väikelastel küüneseene nakatumise oht

Küüneseen on levinud haigus, mis võib kahjuks mõjutada ka väikelapsi. Nakatumise oht on suhteliselt suur, sest seened võivad levida väga kiiresti. Nakkusoht on suhteliselt kõrge, eriti ühiskondlikes asutustes nagu lasteaiad või mänguväljakud. Nakkusohu minimeerimiseks peaksid vanemad oma lapsi regulaarselt kontrollima küüneseene suhtes ja laskma neid vajadusel ravida.

Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Väikelaste küüneseene sümptomid

Küünte seen on levinud infektsioon, mis võib esineda nii lastel kui ka täiskasvanutel. Väikelaste küüneseene sümptomid on aga sageli teistsugused kui täiskasvanutel. Enamik lapsi ei tunne küüneseenega seotud valu ega sügelust. Selle asemel võivad laste küüned värvi muuta, hapraks muutuda või maha kooruda. Kui kahtlustate, et teie lapsel on küüneseen, peaksite kindlasti konsulteerima arstiga.

Küüneseene ravi väikelastel

Küünte seen on levinud haigus, mis võib mõjutada nii lapsi kui ka täiskasvanuid. Enamasti on küüneseen kahjutu ja kulgeb tüsistusteta. Kuid küüneseen võib olla ka ebamugav ja põhjustada sügelust, valu ja põletikku.

Väikelastel esinevat küüneseent on sageli raske märgata, kuna sümptomid võivad olla sarnased muude nahahaigustega. Kui kahtlustate, et teie lapsel on küüneseen, peate konsulteerima arstiga.

Ainult arst saab teha usaldusväärse diagnoosi ja määrata õige ravi. Enamasti ravitakse küüneseent seenevastaste ravimitega. Neid ravimeid võetakse kas pillide või kreemide kujul või kantakse kahjustatud piirkonnale lakina. Ravi kestab tavaliselt neli kuni kuus nädalat.

Kuid rasketel juhtudel võib ravi kesta kauem. Enamikul juhtudel ei ole väikelaste küünte seenhaigus ohtlik. Kuid harvadel juhtudel võib haigus levida teistesse kehaosadesse ja põhjustada tõsiseid tüsistusi. Seetõttu on oluline pöörduda arsti poole kohe, kui kahtlustate, et teie lapsel on küüneseen.

3 Kommentare

 1. Onycosolve on olnud päästja minu küünte tervisele. Mul on hea meel, et otsustasin seda proovida!

  Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

 2. Olin skeptiline Onycosolve suhtes, kuid tulemused räägivad enda eest. Soovitan seda kõigile, kellel on küüneprobleemid!

  Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

 3. Pärast Onycosolve kasutamist mõne nädala jooksul märkasin, et mu küüned hakkavad tervemaks muutuma. See toode on tõesti muutnud minu elu!

  Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here