Kaldunud varbaküüs: põhjused ja ravivõimalused.

Kaldunud varbaküüs: põhjused ja ravivõimalused.

Kõvenenud varbaküüs: põhjused ja ravivõimalused Kõvastunud varbaküüs võib olla väga ebamugav ja põletikuline. Sageli on see seotud ka infektsiooniga. Loe siit, mis põhjustab kõvenenud varbaküüne ja milliseid ravivõimalusi on. Kõvenenud varbaküüs on tavaliselt põhjustatud küünenaha kõvastumisest või küüne deformatsioonist.

Küünenahade kõvenemine võib tuleneda mehaanilisest ärritusest, näiteks kitsastest kingadest. Seeninfektsioon võib põhjustada ka küünenaha kõvenemist. Küünte deformatsioon võib olla kaasasündinud või tekkida elu jooksul. Selle põhjuseks võib olla trauma, väärasend või küünte haigus. Kaljustunud varbaküüs võib olla väga ebamugav ja põletikuline. Sageli on see seotud ka infektsiooniga.

Loe siit, mis põhjustab kõvenenud varbaküüne ja milliseid ravivõimalusi on. Kõvenenud varbaküüs on tavaliselt põhjustatud küünenaha kõvastumisest või küüne deformatsioonist. Küünenahade kõvenemine võib tuleneda mehaanilisest ärritusest, näiteks kitsastest kingadest. Seeninfektsioon võib põhjustada ka küünenaha kõvenemist.

Küünte deformatsioon võib olla kaasasündinud või tekkida elu jooksul. Selle põhjuseks võib olla trauma, väärasend või küünte haigus. Kui varbaküüs on kaljustunud, võib see põhjustada valu ja põletikku. Nende sümptomite leevendamiseks peaksite kahjustatud piirkonda regulaarselt pesema ja kandma sellele niisutajat.

Apteekides on müügil ka spetsiaalsed paranemisprotsessi kiirendamiseks mõeldud salvid ja kreemid. Kui aga sümptomid ei kao, on oluline pöörduda arsti poole, sest põletik võib levida ja põhjustada täiendavaid tüsistusi.

1. Kaljustunud varbaküünte põhjused

Varbaküüned võivad olla mitmete terviseprobleemide sümptomiks. Mõnel juhul võib see olla kahjutu muutus, mis ei vaja ravi. Muudel juhtudel võib see aga olla tõsine seisund, mis vajab ravi. Mõned kõige levinumad kaljustunud varbaküünte põhjused on: Psoriaas: Psoriaas on autoimmuunhaigus, mille puhul naharakud jagunevad liiga kiiresti. See toob kaasa haiguse tüüpilised sümptomid, nagu kõõm ja sügelus.

Psoriaas võib põhjustada ka varbaküüned. Ekseem: Ekseem on põletikuline nahahaigus, mida sageli seostatakse sügeluse ja ketendusega. Ekseem võib põhjustada ka varbaküünte tekkimist. Seennakkused: Naha seeninfektsioonid, nagu näiteks jalaseen, võivad põhjustada ka varbaküünte tekkimist. Allergia: allergia kosmeetikatoodete, kemikaalide või teatud tüüpi jalatsite suhtes võib põhjustada nahaärritust, mis omakorda võib põhjustada varbaküünte tekkimist.

Mehaaniline ärritus: Kitsaste kingade või kõrge kontsaga kingade pidev hõõrumine või surve küüntele võib põhjustada küünte kalluse (kõva, paksenenud kude) moodustumist. See kallus võib lõpuks viia küünte keratiniseerumiseni. Kolm moodust kõvenenud varbaküünte raviks küünte hooldamiseks Kui teil on kalgenenud varbaküüs, on oluline järgida mõningaid põhilisi küünehooldusnõuandeid. Esiteks tuleks oma küüsi regulaarselt lõigata ja mitte lasta neil liiga lühikeseks jääda.

See hõlbustab bakterite ja seente tungimist küüntesse. Samuti tuleks iga päev oma küüsi põhjalikult pesta, et eemaldada pisikud ja bakterid. Teine oluline küünehoolduse aspekt on infektsioonide ravi. Kui teil on küünepõletik, peaksite kindlasti pöörduma ravi saamiseks arsti poole. Tavaliselt määratakse infektsiooni vastu võitlemiseks antibiootikum.

Niisutajate kasutamine on samuti väga oluline, kuna kuivad küüned on infektsioonidele vastuvõtlikumad. Pärast vannis või duši all käimist kandke küüntele alati niisutajat, et need ei kuivaks. Järgides neid põhinõuandeid, saate vähendada nakkusohtu ja muid küüntega seotud probleeme.

Kaldunud varbaküüs: põhjused ja ravivõimalused.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

2. Kaljustunud varbaküünte ravivõimalused

Varbaküünte üks levinumaid põhjuseid on seeninfektsioon. Need infektsioonid võivad olla väga ebamugavad ja põhjustada sügelust, valu ja põletikku. Kõvastunud varbaküünte seennakkust saab ravida suukaudsete või paiksete seenevastaste ravimitega. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks kahjustatud küünte eemaldamine.

Varbaküünte kattumise teine ​​põhjus võib olla mehaaniline trauma. Selle trauma võib põhjustada kitsad kingad või kõrgete kontsade kandmine. Sel juhul on oluline vahetada kingad või kontsad ja mitte kanda mõnda aega kõrge kontsaga kingi. Kui küünte ümbritsev nahk on tugevalt ärritunud, võivad paiksed steroidkreemid aidata põletikku vähendada. Kui kaljustunud varbaküünte põhjus pole teada, saab neid ravida niisutajaga.

Seda kreemi tuleks kasutada vähemalt kaks korda päevas. Samuti on oluline küüsi regulaarselt trimmida ja viilida, et vältida küünte edasist turset ja kõvenemist.

3. Kaljustunud varbaküünte ennetamine

Parim ennetus kõvastunud varbaküünte vastu on regulaarne jalgade hooldus. Küüsi tuleks lõigata ja viilida vähemalt kord nädalas. Küünenahad tuleb õrnalt eemaldada, et vältida mikroobide settimist. Regulaarne vanni- või dušivesi koos leebe jalavanni või jalakreemiga võib samuti aidata nahka hooldada ja küüsi tugevdada.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here