Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

Sõrme liigeste turse põhjused – ja mida saate selle vastu teha.

Sõrme liigeste turse põhjused

Sõrme liigeste turses võib olla palju põhjuseid. Sageli on need vigastuse või haiguse tagajärg, kuid neid võib põhjustada ka allergia või liigne stress. Ravi sõltub peamiselt turse liigeste põhjusest.

Vigastused: randme, sõrme või küünarvarre vigastus võib põhjustada liigeste turset. Nende hulka kuuluvad verevalumid, venitused, nikastused ja luumurrud. Sel juhul on oluline hoida kahjustatud liiges võimalikult liikumatuna ja pöörduda arsti poole. Meditsiinilised seisundid: Paljud haigusseisundid võivad põhjustada liigeste turset.

Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

Nende hulka kuuluvad reumaatilised haigused nagu artriit ja reuma, aga ka põletikulised haigused nagu podagra ja pseudopodagra. Autoimmuunhaigused, nagu erütematoosluupus või Gravesi tõbi, võivad samuti põhjustada liigeste turset. allergiad:

Allergiline reaktsioon ravimitele, kosmeetikatoodetele või toidule võib põhjustada liigeste turset. Putukahammustused või muud allergilised reaktsioonid võivad samuti põhjustada liigeste turset. Liigne koormus: randme- ja sõrmeliigeste liigne koormus, näiteks sportlastel või muusikutel, võib põhjustada liigeste ankrute paistetust. Vuugiosade vale joondamine võib põhjustada ka ühendusankrute paisumist

Mida ma saan turse vastu ette võtta?

Kui teil on paistes sõrmeliigesed, võib see olla väga ebamugav. Turse ei saa olla mitte ainult valulik, vaid ka piirata liikuvust. Õnneks on mõned asjad, mida saate turse vähendamiseks ja valu leevendamiseks teha. Esiteks peaksite proovima oma liigeseid võimalikult vähe koormata. Tõstmisel käsitsege raskeid esemeid korralikult ja ärge tõstke neid pea kohale.

Kui peate pikka aega seisma, proovige lühikest aega istuda või lamada. Samuti tasuks vältida kontsade kandmist – paistes pahkluude puhul sobivad ideaalselt tasased kingad. Teine oluline näpunäide on kaalust alla võtta, kui olete ülekaaluline. Ülekaal koormab liigeseid ja võib suurendada turset. Nii et proovige kaotada paar kilo, et leevendada survet liigestele.

Selleks ei pea aga kiirdieeti pidama – sümptomite märkimisväärselt parandamiseks piisab mõõdukast, umbes 5–10 protsendilisest kaalulangusest. Regulaarne treening võib samuti aidata vähendada sõrmeliigese turset. Liikumisel hakkab veri paremini ringlema ja toksiinid väljuvad paremini.

Parim on teha päevas vähemalt 30 minutit mõõdukat treeningut, näiteks kõndida või sörkida. Kui aga liigesed on väga paistes või väga valusad, tuleks alustada kergete harjutustega nagu kõndimine ja alles siis neid aeglaselt suurendada. Lõpuks võivad ka põletikuvastased ravimid, nagu ibuprofeen või diklofenak, aidata leevendada paistes sõrmeliigeste sümptomeid.

Neid ravimeid võib võtta pillide kujul või kahjustatud liigestele salvina. Põletikuvastaseid ravimeid tohib aga võtta või kasutada vaid lühiajaliselt ja ainult vajadusel – ära nende ravimitega liialda! Nii et kui teil on paistes sõrmeliigesed, on mõned asjad, mida saate leevenduse leidmiseks teha.

Esiteks proovige minimeerida liigestele avaldatavat stressi ja integreerida oma igapäevaellu rohkem liikumist. Kui aga sellest ei piisa või turse on tugev, tuleks konsulteerida oma arstiga – temalt saab edasisi näpunäiteid ja vajadusel põletikuvastaseid ravimeid välja kirjutada.

Kuidas ma saan valu leevendada?

Sõrmede liigeste turse põhjused võivad olla erinevad. Enamasti on need siiski kahjutud ja neid saab ravida lihtsate vahenditega. Kui teie paistes sõrmeliigesed tekitavad teile ebamugavust, saate esimese asjana proovida valu leevendada valuvaigistitega. Selleks sobivad kas käsimüügis olevad valuvaigistid nagu ibuprofeen või atsetüülsalitsüülhape või nõrgemad valuvaigistid nagu paratsetamool.

Abiks võib olla ka kahjustatud liigeste ettevaatlik liigutamine ja nende võimalikult suur leevendamine. Näiteks võite kahjustatud liigese siduda või kaitsta seda polsterdusega edasise ärrituse eest. Raskematel juhtudel võib osutuda vajalikuks kahjustatud liigese immobiliseerimine või kirurgiline ravi.

Kuid see on vajalik ainult harvadel juhtudel. Kui teil on paistes sõrmeliigesed, peaksite esimese asjana proovima valu leevendada valuvaigistitega. Selleks sobivad kas käsimüügis olevad valuvaigistid nagu ibuprofeen või atsetüülsalitsüülhape või nõrgemad valuvaigistid nagu paratsetamool.

Abiks võib olla ka kahjustatud liigeste ettevaatlik liigutamine ja nende võimalikult suur leevendamine. Näiteks võite kahjustatud liigese siduda või kaitsta seda polsterdusega edasise ärrituse eest.

Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

Kas ma saan ise liigeseid tugevdada?

Jah, saate.On mõned harjutused, mis aitavad teil tugevdada sõrmeliigeseid, et vältida valu ja vigastusi. siin on mõned näidised:

 • Randmekõverdused: see harjutus sobib ideaalselt randmelihaste treenimiseks. Kõik, mida vajate, on raskus, nagu oapurk. Seisa sirgelt ja hoia raskust väljasirutatud käes. Seejärel painutage randmet aeglaselt üles, kuni tunnete pinget küünarvarre lihastes. Hoidke seda asendit umbes viis sekundit ja pöörduge seejärel tagasi algasendisse. Korda harjutust 10-15 korda.
 • Löögid: see harjutus on eriti hea randmepainutajate treenimiseks. Seisa sirgelt ja suru rusikad kokku. Seejärel lööge rusikatega vaheldumisi vastu seina või muud tahket eset. Veenduge, et puudutate eset ainult rusikanuppudega, mitte terve rusikaga. Korda harjutust 10-15 korda.
 • Sõrme pikendamise harjutus: see harjutus aitab teil tugevdada sõrme sirutajalihaseid. Seisa sirgelt ja siruta käed enda ette. Seejärel sirutage sõrmed aeglaselt nii laiali kui võimalik ja hoidke neid selles asendis umbes viis sekundit. Seejärel pöörduge tagasi algasendisse ja korrake harjutust 10-15 korda.Millised ravivõimalused on artroosi korral?

3 Kommentare

 1. Arthroneo on toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalu leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

 2. Arthroneo on looduslik toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalude leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

 3. Arthroneo aitas mul lõpuks liigesevalust üle saada

  Sõrme liigeste turse põhjused - ja mida saate selle vastu teha.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here