Hydroface

Kodused abinõud kaelakortsude vastu: mis tegelikult aitab.

Kodused vahendid kaelakortsude vastu: mis tegelikult aitab On erinevaid koduseid abinõusid, mis aitavad kaelakortse vähendada või neid üldse vältida. Siin on mõned kõige tõhusamad:

1. Kaerahelbed Kaerahelbed on looduslik koorija, mis aitab nahka siluda ja kortse vähendada. Need sisaldavad beeta-glükaane, teatud tüüpi suhkrut, mis niisutab nahka ja muudab selle elastsemaks. Selle koduse abinõu proovimiseks puistake lihtsalt pihku kaerahelbed ja masseerige seda õrnalt kuklale. Seejärel loputage hoolikalt sooja veega.

2. Kookosõli Kookosõli on veel üks looduslik toode, mis võib olla väga kasulik kaelakortsude ennetamisel või vähendamisel. See sisaldab E-vitamiini ja lauriinhapet, mõlemad ained, mis niisutavad nahka ja muudavad selle elastseks. Lihtsalt kandke õli oma kaelale ja masseerige õrnalt. Seejärel jätke see umbes 20 minutiks enne sooja veega maha loputamist.

3. Aloe vera Aloe vera on tuntud oma põletikuvastaste omaduste poolest, seega võib see aidata vähendada ka kaela kortse. Taim sisaldab ka C- ja E-vitamiini ning antioksüdantseid ensüüme, mis võivad nahka parandada ja kaitsta. Lihtsalt kandke oma kaelale veidi aloe vera geeli ja laske mõjuda umbes 20 minutit, enne kui loputage sooja veega.

1. Kaela kortsude põhjused

Kaela kortsudel võib olla palju põhjuseid. Ühelt poolt võivad need olla põhjustatud vananemisprotsessidest. Nahk muutub õhemaks ja lõdvaks ning tekivad kortsud. Teisest küljest võivad kaelakortsud tekkida ka ebatervislikest eluviisidest, nagu suitsetamine või ebapiisav liikumine. Stress ja tasakaalustamata toitumine võivad põhjustada ka kaela kortsude teket.

Kas teil on alati kaela kortsud? Kui teil tekivad regulaarselt kaelakortsud, võib selle põhjuseks olla mõni järgmistest:

1. Magad selili Selili magamine võib pea tahapoole kallutada ja tekitada kaelapiirkonnas kortse. Selle vältimiseks proovige magada külili või kõhuli. Kui teil on aga uneapnoe, on parem magada selili, et vältida hingamisraskusi.

2. Sul on halb rüht Halb rüht võib põhjustada pea ettepoole tõmbumist ja kaela kortsude teket. Seetõttu seiske ja istuge kindlasti püsti, et säilitada hea rüht. Harjutage ka selget rääkimist, et te ei peaks häält tõstma, et ennast arusaadavaks teha.

3. Kannad juukseid liiga pingul Pikkade või lokkis juustega naistel võib olla kiusatus hoida juukseid alati tihedalt peas. See võib aga põhjustada pea ettepoole tõmbumist, tekitades kaelale kortsud. Nii et laske oma juustel lahti rippuda või kandke neid lahtises hobusesabas.

4. Kipud kaalus juurde võtma Ülekaalulisus võib põhjustada rasvade ladestumist kaela piirkonnas ja naha pinguldumist. See omakorda võib põhjustada kortsude teket kaelas. Nii et hoidke oma kaalu kontrolli all ja treenige regulaarselt.

kaela kortsud

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

2. Kodused vahendid kaelakortsude vastu – mis tegelikult aitab?

Kuigi kaelakortsud on eelkõige esteetiline probleem, võivad need olla ka märk terviseprobleemist. Kaela kortsud võivad viidata kehvale kehahoiakule või lülisambahaigusele. Seetõttu on kortsude tekkepõhjuse väljaselgitamiseks oluline konsulteerida esmalt arstiga. Paljudel juhtudel on kaelakortsud kahjutud ja neid saab ravida lihtsate koduste vahenditega. Siin on mõned näpunäited, mis tõesti aitavad:

1. Masseeri oma kaela regulaarselt märja kuuma-külma pakiga. See pakett aitab stimuleerida vereringet ja lõdvestada lihaseid.

2. Lihaste tugevdamiseks ja kehahoiaku parandamiseks kandke regulaarselt spetsiaalset kaelarulli või -patja.

3. Kasutage iga päev niisutavat kreemi või losjooni, et toita kaelanahka ja vältida kortsude teket. Pöörake erilist tähelepanu hüaluroonhapet sisaldavatele toodetele. See aine seob niiskust nahas ja seega neutraliseerib kortsude teket.

4. Võtke regulaarselt vitamiine ja mineraalaineid, et tugevdada immuunsüsteemi ja hoida nahka tervena. C-vitamiin on eriti oluline kollageeni tootmiseks ja seega ka naha elastsuse tagamiseks. Tsink seevastu toetab haavade paranemist ja kaitseb seega nahka infektsioonide eest. 5. Lisage oma dieeti rohkem värskeid puu- ja köögivilju, et varustada keha oluliste vitamiinide ja mineraalidega. Omega-3 rikkad toidud on head ka naha tervisele. Oomega-3 rasvhappeid sisaldavad ohtralt näiteks kala, pähklid ja avokaadod.

6. Vältige pikaajalist ilma kaitsevahenditeta viibimist kuumas või lõõskava päikese käes – see ei kahjusta mitte ainult nahka üldiselt, vaid võib kaasa tuua ka päikesepõletuse kaelal, mis omakorda soodustab kortsude teket.

3. Näpunäiteid kaela kortsude ennetamiseks

Kaela kortsud võivad olla tõeliseks ebameeldivaks. Sageli tekivad need seetõttu, et veedame päeva jooksul palju aega ebamugavas asendis, näiteks laua taga või arvuti ees. Ebamugavas asendis magamine võib põhjustada ka kaela kortsude teket. Õnneks on mõned näpunäited, kuidas kaelakortse ennetada ja isegi neist vabaneda. Siin on mõned parimad näpunäited.

1. Magage pehmel padjal, mis toetab teie kaela. See hoiab ära pea ebaloomulikku asendisse tõmbamise ja nahavoltide tekkimise.

2. Vältige oma pea pikka aega ebamugavas asendis hoidmist, näiteks lugemise või televiisori vaatamise ajal. Lihaste lõdvestamiseks liigutage oma pead regulaarselt.

3. Kasutage oma magamistoas õhuniisutajat õhuniiskuse suurendamiseks. Kuiv õhk võib põhjustada naha kuivamist ja kortsude teket.

4. Kandke oma kaelale ja kaelale päikesekaitsekreemi iga päev, isegi kui te ei kavatse kaua päikese käes viibida. Päikese UV-kiired võivad aidata kaasa naha enneaegsele vananemisele ja tekitada kortse.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here