Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Kui teil on tüüpilised menopausi sümptomid, nagu kuumahood, unehäired ja meeleolu kõikumine, võivad tekkida ka lihas- ja liigesevalu. Need kaebused võivad oluliselt halvendada elukvaliteeti. Kuid on mõned viisid valu leevendamiseks ja heaolu parandamiseks. Lihas- ja liigesevalu on sageli põhjustatud menopausi ajal toimuvatest hormonaalsetest muutustest organismis.

Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Östrogeeni tootmine väheneb, mis võib viia luutiheduse vähenemiseni. See muudab luud luumurdude ja vigastuste suhtes vastuvõtlikumaks. Samuti võivad lihased nõrgeneda ja liigesed muutuda vähem stabiilseks. Kõik see võib põhjustada valu. Siiski on mõned viisid valu vähendamiseks ja heaolu parandamiseks:

 • 1) Tehke regulaarne treening: kuigi te ei pruugi tunda end liigutada, kui teil on juba valu, on oluline lisada regulaarne treening oma igapäevasesse rutiini. Liikumine hoiab südame-veresoonkonna töös ja lihased tugevnevad. Samuti võib paraneda liigeste paindlikkus. Leidke tegevus, mis teile meeldib, ja alustage!
 • 2) Sööge tervislikku toitumist: Tasakaalustatud toitumine, milles on palju värskeid puu- ja köögivilju, on terve keha jaoks oluline – isegi menopausi ajal. Selles sisalduvad vitamiinid ja mineraalid aitavad kehal taastuda ja ennast parandada. Osteoporoosi ennetamiseks või selle kulgu positiivseks mõjutamiseks on oluline ka piisav kaltsiumi tarbimine.
 • 3) Vähendage stressi: menopausi ajal võib olla lihtne leida end stressist, olgu see siis teie keha hormonaalsete muutuste või muude igapäevaste väljakutsete tõttu. Kuid stress võib lihas- ja liigesevalu hullemaks muuta. Seetõttu proovige päev läbida võimalikult lõdvestunult ja võtke regulaarselt aega enda jaoks. Jooga või meditatsioon võivad aidata keha ja vaimu lõõgastuda.
 • 4) Rääkige oma arstiga: kui valu ei leevendu või isegi süveneb nendest meetmetest hoolimata, pidage nõu oma arstiga. On mitmeid ravimeid, mis aitavad valu leevendada – küsige oma arstilt võimalikke ravivõimalusi.

Lihas- ja liigesevalu põhjused menopausi ajal

Umbes 75 protsenti kõigist menopausi läbivatest naistest kannatavad tüüpiliste sümptomite all, nagu kuumahood, unetus ja meeleolu kõikumine. Kuid mõnel naisel tuleb rinda pista ka hoopis teistsuguste kaebustega: neid vaevlevad liigese-, lihasvalu või isegi reuma. Selle valu põhjused on erinevad ja sageli pole need täiesti selged. Mõned naised kogevad menopausi ajal esimest korda valu liigestes ja lihastes.

Teised on varem kannatanud menopausi tüüpiliste sümptomite all, nagu kuumahood või meeleolumuutused. Valu põhjused on erinevad ja sageli pole need täiesti selged. Menopausi ajal langeb naissuguhormooni östrogeeni tase oluliselt. See võib viia luutiheduse vähenemiseni ja liigeste nõrgenemiseni. Lihaskoe ja kõõluste lagunemist võib soodustada ka hormonaalne muutus.

Kõik see võib põhjustada liigeste ja lihaste valu. Muud võimalikud menopausijärgse valu põhjused on: – Stress: keha reageerib stressile mitmesuguste füüsiliste reaktsioonidega, mis võivad põhjustada lihas- ja liigesevalu. – Vähene liikumine: Treening aitab tugevdada liigeseid ja lihaseid.

Kui aga treenid vähe või üldse mitte, liiguvad liigesed vähem ja need muutuvad seetõttu nõrgemaks. 

 • Rasvumine: Liiga suur kaal koormab liigeseid ja võib põhjustada valu. 
 • Haigused: Mõned haigused, nagu artroos või reuma, võivad eriti aktiivseks muutuda menopausi ajal ja põhjustada valu.

Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Näpunäiteid valu leevendamiseks

 1. Võtke valu leevendamiseks regulaarselt valuvaigistit.
 2. Lihaste ja liigeste tugevdamiseks liigu nii palju kui võimalik.
 3. Vältige tugevat füüsilist pingutust, et mitte valu veelgi süvendada.
 4. Valu leevendamiseks jahutage kahjustatud piirkondi jääkoti või külmakotiga.
 5. Masseerige kahjustatud piirkondi regulaarselt, et parandada vereringet ja leevendada valu.

Valu ennetamine treeningu ja dieediga

Lihas- ja liigesevalu on menopausi ajal tavaline. See valu võib olla väga ebamugav ja mõjutada elukvaliteeti. Selle valu vältimiseks võite järgida mõnda lihtsat näpunäidet. Treening on valu ennetamisel oluline tegur.

Peaksite regulaarselt või vähemalt regulaarselt treenima. Selle tulemusena muutuvad lihased ja liigesed tugevamaks ja paremini verega varustatud. Piisav liikumine aitab ka hoida keha tervena ja vähendab valuriski.

Tervislik toitumine on samuti oluline valu ennetamiseks. Võtke kindlasti piisavalt C-vitamiini, kaltsiumi ja magneesiumi. Need toitained on olulised luude ja liigeste tervise jaoks. Tasakaalustatud toitumine aitab samuti hoida keha tervena, vähendades seeläbi valude tekkimise ohtu.

3 Kommentare

 1. Arthroneo aitas mul lõpuks liigesevalust üle saada

  Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

 2. Arthroneo on looduslik toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalude leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

 3. Arthroneo on toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalu leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Parimad näpunäited menopausiaegse lihas- ja liigesevalu vastu

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here