Näonaha järsku lõtvumise põhjused.

1. Naha lõtvumine: põhjused ja ravi

Kuigi see ei pruugi nii tunduda, on nahk väga aktiivne organ. Rakud uuenevad pidevalt ning kahe naha tugevuse ja elastsuse eest vastutava valgu kollageeni ja elastiini tootmine on täies hoos. Kuid vanusega kollageeni ja elastiini tootmine väheneb ning nahk lõtvub

. Naha elastsust võivad kaotada ka muud tegurid. Üks levinumaid naha lõtvumise põhjuseid on tasakaalustamata toitumine. Kui te ei tarbi piisavalt vitamiine ja toitaineid, võib see nahale negatiivselt mõjuda. Niiskuse puudumine võib samuti põhjustada naha lõtvumist. Naha heas korras hoidmiseks tuleks seega tagada tasakaalustatud toitumine ja piisavalt juua. Teine naha lõtvumise põhjus võib olla stress. Keha reageerib stressile adrenaliini ja kortisooli vabastamisega. Need kaks hormooni häirivad kollageeni ja elastiini tootmist, mistõttu nahk kaotab oma elastsuse. UV-kiired võivad kahjustada ka nahka, vähendades selle elastsust.

Et kaitsta nahka stressi ja UV-kiirte negatiivsete mõjude eest, peaksite lõõgastuma ja kandma regulaarselt päikesekaitsekreemi. Lõtvunud naha ravivõimaluste hulka kuuluvad kreemid, losjoonid või geelid, mis sisaldavad selliseid toimeaineid nagu hüaluroonhape, kollageen või retinool. Need toimeained aitavad stimuleerida kollageeni tootmist või toimivad otse nahakihtides ja parandavad seeläbi naha elastsust. Massaažid võivad samuti aidata parandada vereringet ja seeläbi suurendada naha elastsust. Kui nahk on väga lõtv, võib abi olla ka kirurgilistest protseduuridest, nagu näo tõstmine või botoxi süstimine.

Turul on palju erinevaid niisutajaid, kuid mitte kõik ei ole naha lõtvumise vastu võrdselt tõhusad. Paljud kreemid sisaldavad vaid vähesel määral niiskust, mis imendub kiiresti nahka ega püsi kaua. Teised kreemid sisaldavad liiga palju keemilisi lisandeid, mis võivad nahka ärritada ja kuivatada. Oma nahale parima niisutaja leidmiseks peaksite konsulteerima dermatoloogi või mõne muu nahaspetsialistiga.

2. Näovõimlemine pingul nahale

Naha lõtvumisel võib olla palju põhjuseid. Ühelt poolt võib see olla tingitud tasakaalustamata toitumisest, kuid teisest küljest võib põhjuseks olla ka vähene liikumine. Mõlemad põhjustavad seda, et nahk ei ole enam nii pingul kui varem ja kortsude teke.

Naha taas pinguldamiseks tuleb tähelepanu pöörata nii toitumisele kui ka regulaarselt trenni teha või näovõimlemist teha. Näovõimlemine on hea viis naha taas pinguldamiseks. On erinevaid harjutusi, mida saate teha. Ühelt poolt võite kallutada pead tahapoole ja püüda viia keel võimalikult kaugele ninaotsa.

Peaksite jälgima, et põselihased oleksid pinges. Teisalt võid ka sõrmedega õrnalt üle näo silitada ja edasi kergelt vajutada. Need harjutused tugevdavad näopiirkonna lihaseid ja nahk muutub taas pringimaks.

3. Vitamiinid nahale

Vitamiinid ei ole olulised mitte ainult üldise tervise, vaid ka naha jaoks. Näiteks C- ja E-vitamiinid on olulised antioksüdandid, mis kaitsevad nahka kahjulike keskkonnamõjude eest. A-vitamiin aga aitab soodustada rakkude uuenemist, muutes naha pringimaks ja elastsemaks.

Seetõttu võib vitamiinipuudus põhjustada naha lõtvumist. Selle vältimiseks peaksite sööma tasakaalustatud toitu, mis sisaldab rohkelt värskeid puu- ja köögivilju. Toidulisandid võivad samuti aidata hoida vitamiinide taset kehas õigel tasemel.

Näonaha järsku lõtvumise põhjused.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Niisutajad lõtvunud nahale

Kindla naha võimlemine: tõhusad harjutused noorusliku välimuse saavutamiseks Oma viimases blogiartiklis tutvustasime teile juba mõnda tõhusat võimlemisharjutust tugeva naha jaoks. Need harjutused võivad aidata aeglustada naha vananemist ja anda näole nooruslikuma välimuse. Selles artiklis soovime teile tutvustada teisi harjutusi, mida saate proovida.

1. Põseharjutus: Põselihased on üks esimesi kohti, kus naha vananemine muutub märgatavaks. Nende lihaste tugevdamiseks ja kortsude vähendamiseks võite teha järgmist harjutust: Tõmmake põsed sissepoole, nii et hambad puudutavad. Seejärel hingake nina kaudu sügavalt sisse ja hoidke hinge kinni, puhudes põsed nii kaugele kui võimalik. Hoidke seda asendit 10 sekundit ja seejärel hingake aeglaselt läbi suu välja. Korrake seda harjutust 10 korda.

2. Lõualuu lihaste harjutus: lõualuu lihaste tugevdamiseks ja suuümbruse kortsude vähendamiseks võite teha järgmist harjutust: asetage keel suulae juurtele ja liigutage seda seejärel üles-alla, samal ajal õrnalt tugevalt hambaid hammustades. Olge ettevaatlik, et mitte lasta oma alalõual edasi liikuda. Korrake seda liikumist 10 korda.

3. Kaelalihaste harjutus: Kaela- ja õlapiirkonna lihaste tugevdamiseks ning dekolteepiirkonna kortsude vähendamiseks võid teha järgmist harjutust: Võta tennisepall või muu väike pall ja suru kanna kannaga vastu lauba. käsi. Seejärel liigutage pall aeglaselt alla üle ninaotsa lõuani ja edasi kaelast alla rangluuni. Korrake seda liigutust 10 korda igas suunas.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert