Arthroneo

Mis on jalgade ja jalgade hommikuse valu põhjused?

Hommikuse jala- ja jalavalu võimalikud põhjused Hommikusel jalavalul võib olla mitu põhjust. Üheks võimalikuks põhjuseks on magamine ebatasasel pinnal, mis võib põhjustada lihasspasme. Isegi kui te öösel ei liiguta, võivad teie lihased krampi minna.

See on eriti levinud inimestel, kes põevad reumat või artriiti. Teine võimalik hommikuse jala- ja jalavalu põhjus on vähene liikumine. Kui te ei liigu piisavalt, võivad teie lihased krampi minna. Treening aitab lõdvestada lihaseid ja parandada vereringet.

1. Jalgade ja jalgade valu põhjused

Paljude inimeste jaoks on jalgade ja jalgade valu tavaline probleem. Selle põhjuseks on sageli vanus või vähene liikumine. Tegelikult võivad jalgade ja jalgade valu põhjuseks olla ka muud tegurid.

Jala- ja jalavalu üks võimalik põhjus on organismi kaltsiumitaseme tasakaalustamatus. Kaltsium on vajalik luude ja hammaste tervise jaoks. Kui organism ei omasta piisavalt kaltsiumi, võib see põhjustada valu jalgades.

Teine jalgade ja jalgade valu põhjus võib olla luude või liigeste vigastus või haigus. Osteoartriit, podagra ja reuma on säärte ja jalgade valu tavalised põhjused. Naha või pehmete kudede infektsioon võib samuti põhjustada valu jalgades ja jalgades.

Mõnikord on säärte ja jalgade valu põhjuseks ka neuroloogilised haigused. Nende hulka kuuluvad närvikahjustus, hulgiskleroos (MS) ja Parkinsoni tõbi. Vereringehäired võivad põhjustada ka valu jalgades ja jalgades. Need kannatavad siis nn külma jala sündroomi all. Harvematel juhtudel on säärte ja jalalabade valu põhjuseks ka kasvajad.

Tavaliselt on need healoomulised kasvajad, kuid sellist valu võivad põhjustada ka pahaloomulised kasvajad. Kui teil on jala- ja/või jalavalu, peate täpse põhjuse väljaselgitamiseks alati nõu pidama arstiga. See on ainus viis õige ravi alustamiseks.

2. Kuidas saate seda valu leevendada?

Kui teil on hommikune jala- ja jalavalu, saate leevenduse leidmiseks järgida mõningaid lihtsaid samme. Kõigepealt peaksite veenduma, et joote piisavalt vett. Dehüdratsioon võib põhjustada jalavalu, eriti kui istute või seisate palju.

Samuti peaksite oma toitumist üle vaatama ja veenduma, et saate piisavalt toitaineid, nagu kaltsium, D-vitamiin ja magneesium. Need toitained on teie luude ja liigeste tervise jaoks olulised. Regulaarne treenimine võib samuti parandada teie jalgade verevarustust, leevendades seeläbi valu.

Kompressioonsukkad võivad samuti aidata, suurendades verevoolu ja vähendades turset. Vajadusel tuleks kaaluda ka valuvaigistite võtmist. Atsetaminofeen (tülenool) või ibuprofeen (Advil) võivad aidata kerge kuni mõõduka valu korral. Kui need meetmed ei aita, võib teil olla meditsiiniline probleem, mis vajab ravi. Sel juhul tuleks kindlasti arstiga nõu pidada.

mis-on-hommikuse-jalgade-valu-põhjused

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Mida saate valu vastu ette võtta?

Kui teil on hommikune jala- ja jalavalu, võite proovida valu leevendamiseks mõnda lihtsat kodust abinõu. See sisaldab:

– Jahutamine: Pane valutavatele kohtadele külm kompress või külm riie. See võib leevendada valu ja vähendada põletikku.

– Massaaž: masseerige kahjustatud piirkondi sõrmede või masseerijaga. See stimuleerib vereringet ja lõdvestab lihaseid.

– Liikumine: liikuge nii palju kui võimalik. See aitab stimuleerida verevoolu ja annab lihastele paindlikkuse.

– Venitusharjutused: tehke lihaste venitamiseks ja lõdvestamiseks jalgade ja jalalabade venitusharjutusi.

– Tõstke üles: tõstke jalad kõrgemale, kui veedate suurema osa ajast istudes või seistes. See stimuleerib vereringet ja vähendab turset. Kui järgite neid näpunäiteid, peaks jalgade valu peagi taanduma. Kui need aga püsivad või isegi süvenevad, peaksite pöörduma arsti poole, et välistada muud põhjused.

4. Harjutused jalavalu vastu

On mitmeid harjutusi, mis võivad aidata, kui teil on jala- ja jalavalu. Liikumine võib stimuleerida verevoolu, mis omakorda võib vähendada valu. Tõhusate harjutuste hulka kuuluvad:

– Varvaste pingutamine: istuge toolile ja sirutage kahjustatud jalg. Haarake sõrmedega oma varvastest ja tõmmake need üles nii palju kui võimalik. Hoidke asendit 10 sekundit ja korrake 5 korda.

– Jalaklapp: seiske trepil või muul kõrgendatud pinnal. Toeta end kätega seinale või reelingule ja tõsta esijalg üles nii, et astmel oleks ainult tagumine jalg.

Nüüd õõtsutage edasi-tagasi ja tunnetage, kuidas teie jala lihased pinguldavad ja lõdvestuvad. Korda harjutust 10 korda. – Kükid: seiske nii, et jalad oleksid veidi rohkem kui õlgade laiuses, ja painutage põlvi, kuni teie reied on põrandaga paralleelsed. Püsige selles asendis 5 sekundit ja tõuske seejärel aeglaselt uuesti püsti. Korda harjutust 5 korda.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here