arthroneo

Tõmbevalu põhjused põlves.

Miks see tõmbab põlve sisse? Põlvevaludel on palju erinevaid põhjuseid. Mõnel juhul võib see olla kahjutu probleem, mis paraneb iseenesest. Kuid muudel juhtudel võib see olla ka märk tõsisemast seisundist.

Seetõttu on enne ravi alustamist oluline teada valu täpseid põhjuseid. Üks levinumaid põlvevalu põhjuseid on põlveliigese vigastus. Selle põhjuseks võib olla õnnetus või raskete esemete vale tõstmine. Sellistel juhtudel peate viivitamatult pöörduma arsti poole, et ta saaks kindlaks teha täpsed põhjused ja alustada õiget ravi.

Osteoartriit – degeneratiivne liigesehaigus – võib põhjustada ka tõmbavat valu põlves. Sel juhul on oluline haigus varakult avastada ja õige raviga ravida, et vältida liigeste edasist kahjustamist.

Harvematel juhtudel võivad põlves valutavad valud põhjustada ka põletikulised haigused nagu reuma või podagra. Jällegi on edasiste tüsistuste vältimiseks oluline varajane diagnoosimine ja ravi. Põlve tõmbevalu korral tuleks seetõttu kindlasti arstiga nõu pidada, et selgitada välja täpsed põhjused ja alustada õiget ravi.

1. Põlve valu tõmbamise levinumad põhjused

Põlve tõmbamise valu kõige levinumad põhjused on vigastused või luude, liigeste või kõõluste haigused. Levinud põhjused on ka: Artriit: artriit on haigus, mille korral liigesed muutuvad põletikuliseks. Valu võib süvendada liikumise või pinge tõttu. Luumurrud: luumurd võib põhjustada valutavat valu põlves.

Valu võib liikumine süvendada. Kõõlusepõletik: Kõõlusepõletik on kõõluste ümbrise põletik, mis mähib põlve. Valu võib süvendada liikumise või pinge tõttu. Ülekoormus: liigeste, kõõluste või lihaste ülekoormus võib põhjustada valutavat põlvevalu. Valu võib liikumine süvendada.

2. Mida saab põlves tõmbava valu vastu ette võtta?

Kui teil on põlves tõmbav valu, võib see olla väga ebamugav. Siiski on mõned asjad, mida saab valu vähendamiseks teha. Esiteks tuleks püüda haiget põlve paigal hoida ja soojas hoida. Abiks võib olla ka jala kerge venitus. Kui valu nendest meetmetest hoolimata ei taandu, tuleb pöörduda arsti poole. Seejärel saab arst soovitada täiendavaid ravivõimalusi, näiteks füsioteraapiat või põlveliigese lahast.

3. Millal peaks arsti juurde minema?

Põlve valu tõmbamisel võib olla palju põhjuseid. Mõnikord on need kahjutud ja mööduvad iseenesest, kuid mõnikord võivad need olla tõsise seisundi tunnuseks. Kui valu kestab kauem kui paar päeva või süveneb, tuleb kindlasti pöörduda arsti poole. Isegi kui valuga kaasnevad liikumishäired, põlve turse või punetus, on soovitatav pöörduda arsti poole.

4. Parim ravimeetod põlvevalu korral

Üks parimaid ravimeetodeid põlvevalu tõmbamiseks on RICE. RICE tähistab Rest, Ice, Compression ja Elevation. See tähendab, et kui teil on põlvevalu, peaksite vaikselt pikali heitma, panema jääkotti, suruma põlve kokku ja tõstma selle üles. See meetod leevendab valu ja vähendab põletikku.

põlves-tõmbamise-valu-põhjused

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

5. Harjutused põlvevalu korral

Põlvevalu on levinud probleem, mis võib mõjutada nii sportlasi kui ka mittesportlasi. Valu võib olla põhjustatud vigastusest, artriidist või muust terviseprobleemist ning see võib olla väga tüütu. Õnneks on mõned harjutused, mis aitavad leevendada valu ja parandada põlvede liikuvust. Üks parimaid harjutusi põlvevalu korral on reie venitamine.

See harjutus venitab põlve ümbritsevaid lihaseid, aidates valu leevendada. Selleks lamage selili ja sirutage kahjustatud jalg ülespoole. Siruta käsi põlve taha ja tõmba jalg õrnalt kehale lähemale, kuni tunned venitust. Hoidke seda venitust 10 kuni 20 sekundit ja korrake 2 kuni 3 korda mõlemal jalal.

Veel üheks venituseks istuge põrandal ja risti haige jalg üle teise. Ülemise jala tallaosa peaks puudutama või ristuma. Sirutage kahe käega ülemise jala põlve alla ja tõmmake seda õrnalt kehale lähemale, kuni tunnete lihaste venitamist.

Hoidke seda venitust 10 kuni 20 sekundit ja korrake 2 kuni 3 korda mõlemal jalal. Põlve ümbritsevate lihaste tugevdamiseks võite teha ka isomeetrilisi harjutusi. Vajutate lihtsalt vastu kindlat vastusurvet, ilma tegelikult liigutamata. Nii tugevdate oma lihaseid ilma neid pingutamata.

Lihtne isomeetriline harjutus põlvevalu korral on toetuda vastu seina või lauda ja suruda vastu seina või lauda, ​​justkui üritaks seda eemale lükata. Hoidke seda asendit 10 kuni 20 sekundit ja korrake 2 kuni 3 korda iga jalaga. Deadliftid on ka suurepärane viis põlve ümbritsevate lihaste tugevdamiseks.

Tõstate vaheldumisi ühte jalga korraga, seistes kikivarvul ja seejärel laske uuesti alla. Alustage 5 kordusega jala kohta ja suurendage järk-järgult korduste arvu 10-15-ni jala kohta. Parimate tulemuste saavutamiseks tehke seda harjutust 2 kuni 3 korda nädalas.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here