Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

Küünte seen on tavaline haigus, mis mõjutab peamiselt küünte küüneid. Küünte kollased laigud ja paksenemine on tüüpilised küüneseene tunnused. Kaugelearenenud juhtudel võivad küüned muutuda rabedaks ja maha kukkuda. Küüneseen on erinevat tüüpi hallitusest põhjustatud seeninfektsioon. Nakkus võib levida ühele või mitmele küünele.

Küünte seen on nakkav ja võib levida otsesel kokkupuutel nakatunud inimeste või esemetega. Parim viis küüneseene ennetamiseks on hügieen. Vältige oma küünte jagamist teiste inimestega ning peske käsi regulaarselt seebi ja veega.

Kui teil on küüneseen, peate oma küüned põhjalikult puhastama ja desinfitseerima, et vältida nakkuse edasist levikut. Küüneseene ravivõimalusi on palju. Ravi sõltub seene staadiumist ja tüübist. Suurem osa ravimist on seotud tõhusa raviga, kuid võite konsulteerida ka oma perearstiga, et näha, kas teil on nakkuse akuutne faas, mis vajab ravi erikeskuses.

12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

Miks ma näen küüntel kollaseid laike?

Kui märkate küüntel kollaseid laike, võib see olla märk seeninfektsioonist. Küünte seeninfektsioonid on tavalised ja võivad põhjustada kollaseid, pruunikaid või rohelisi laike. Kui kahtlustate pärmseente infektsiooni, peaksite õige ravi saamiseks pöörduma arsti poole.

Küünte kollaste laikude ilmnemisel võib olla palju põhjuseid. Näiteks võivad need olla seeninfektsiooni tunnuseks. Või võivad need olla põhjustatud küünenaha värvimuutusest. Enamasti on kollased laigud küüntel aga täiesti kahjutud ega pea muretsema.

12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte vastu

 1. Sidrunimahl: Sidrunimahl on populaarne kodune vahend kollaste varbaküünte vastu, kuna see pleegitab loomulikult. Leota puuvillast rätikut sidrunimahlas ja hõõru sellega oma küüntele. Jätke see 10 kuni 15 minutiks ja seejärel loputage hoolikalt maha. Seda meetodit saate kasutada iga päev.
 2. Äädikas: Valge äädikas on veel üks tõhus kodune vahend kollaste varbaküünte vastu, kuna sellel on antibakteriaalsed omadused ja see valgendab küüsi. Segage 3 osa valget äädikat 1 osa veega ja leotage selles puuvillane riie. Hõõruge seda oma küüntesse 10–15 minutit, seejärel loputage hoolikalt. Seda meetodit saate kasutada mitu korda nädalas.
 3. Söögisooda: Söögisooda on universaalne puhastusvahend, mis võib ka kollaseid varbaküüsi heledamaks muuta. Pasta saamiseks segage 2 osa söögisoodat 1 osa veega ja hõõruge kahjustatud küüntele. Jätke see 10 kuni 15 minutiks ja seejärel loputage hoolikalt maha. Seda meetodit saate kasutada mitu korda nädalas.
 4. Kookosõli: Kookosõli on looduslik kodune vahend kollaste varbaküünte vastu, sest sellel on antibakteriaalne toime ja see hooldab küüsi. Masseerige veidi kookosõli oma küüntele ja laske sellel 10–15 minutit mõjuda, enne kui põhjalikult loputate. Seda meetodit saate kasutada iga päev.
 5. Mandliõli: Mandliõli on veel üks looduslik kodune vahend kollaste varbaküünte vastu, kuna see hooldab ja muudab küüned heledamaks. Masseerige veidi mandliõli kahjustatud küüntele ja jätke see 10–15 minutiks mõjuma, enne kui hoolikalt maha pesete. Seda meetodit saate kasutada iga päev.
 6. Oliiviõli: Oliiviõlis on palju E-vitamiini ja antioksüdante, mis võivad aidata vähendada kollaseid laike varbaküüntel. Masseerige veidi oliiviõli kahjustatud küüntele ja laske sellel 10–15 minutit mõjuda, enne kui põhjalikult maha pesete. Seda meetodit saate kasutada iga päev.
 7. Aloe vera geel: Aloe vera geel on antibakteriaalne ja sisaldab palju kasulikke vitamiine ja mineraalaineid, mis võivad aidata vähendada või ennetada kollaseid laike varbaküüntel. Kandke kahjustatud küüntele veidi aloe vera geeli ja jätke see 10–15 minutiks mõjuma, enne kui hoolikalt maha pesete. Seda meetodit saate kasutada iga päev.
 8. Tomatipasta: Tomatipasta sisaldab palju C-vitamiini, mis võib aidata vähendada või ennetada kollaseid laike varbaküüntel. Kandke kahjustatud küüntele veidi tomatipastat ja laske sellel 10–15 minutit mõjuda, enne kui põhjalikult maha pesete.

Mis on parim ravi kollaste küünte korral?

Kollaste küünte parim ravi sõltub põhjusest. Kui kollasus on tingitud suitsetamisest või tumedatest kingadest tingitud värvimuutusest, võivad abiks olla paiksed ravimeetodid, nagu kreemid või ilupulgad. Kui aga põhjus on meditsiiniline, näiteks pärmseente infektsioon või maksakahjustus, on õige ravi saamiseks oluline pöörduda arsti poole.

Kollaste varbaküünte ravi ei ole tavaliselt vajalik, kuna need ei põhjusta tavaliselt mingeid sümptomeid. Kuid mõnel juhul võivad need olla ebamugavad ja mõjutada elukvaliteeti. Nendel juhtudel võib osutuda vajalikuks ravi. Kõige tavalisem kollaste varbaküünte ravimeetod on meditsiinilise jalakreemi kasutamine.

Need kreemid aitavad muuta küüned pehmemaks ja elastsemaks ning kaitsevad neid kuivamise eest. Need võivad samuti aidata leevendada valu ja sügelust. Mõned kreemid sisaldavad ravimeid, mis võivad seennakkust ravida. Mõnel juhul võib seeninfektsiooni raviks olla vaja suukaudseid ravimeid. Neid ravimeid määratakse tavaliselt ainult siis, kui muud ravivõimalused pole andnud tulemusi või kui seeninfektsioon on tõsine.

Harvadel juhtudel võib kollaste varbaküünte eemaldamiseks olla vajalik kirurgiline ravi. Seda meetodit kasutatakse tavaliselt ainult siis, kui muud ravimeetodid pole andnud tulemusi või küüne seisund on nii raske, et see vajab amputeerimist.

12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

Kuidas ma saan ennetada kollaste laikude teket küüntel?

Kollased laigud küüntel võivad olla märk mitmetest terviseprobleemidest. Küünte kollaseks muutumise põhjuseks võivad olla maksa-, sapiteede või kõhunäärmehaigused. Suitsetamine, liigne päikese käes viibimine või kosmeetikatoodete värvimuutus võivad samuti muuta küünte värvi.

Küünte kollaste laikude vältimiseks tuleks laikude põhjuse väljaselgitamiseks konsulteerida arstiga. Kui põhjus pole meditsiiniline, võite proovida plekke minimeerida, muutes oma dieeti, nahahooldusrutiini või meiki.

3 Kommentare

 1. Pärast Onycosolve kasutamist mõne nädala jooksul märkasin, et mu küüned hakkavad tervemaks muutuma. See toode on tõesti muutnud minu elu!

  12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

 2. Olin skeptiline Onycosolve suhtes, kuid tulemused räägivad enda eest. Soovitan seda kõigile, kellel on küüneprobleemid!

  12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

 3. Onycosolve on olnud päästja minu küünte tervisele. Mul on hea meel, et otsustasin seda proovida!

  12 looduslikku kodust abinõu kollaste varbaküünte jaoks.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here