Väikelapsed ja küüneseen – milles probleem?

Kui kaua küüneseene ravi võtab?

Küüneseen on levinud haigus

Küünte seen on levinud haigus, mis mõjutab paljusid inimesi. Küüneseene ravi võib võtta aega ja oluline on järgida arsti juhiseid. Küünte seen on infektsioon, mida tavaliselt põhjustavad seened. Need seened võivad kasvada ja levida küüntel või nahal. Küüneseen ei ole ohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav ja küüntele väga kahjulik.

Kui kaua küüneseene ravi võtab?

Küüneseene ravi võib ajaliselt erineda

Küünte seen on levinud probleem, mis mõjutab paljusid inimesi. Küüneseene ravi võib kesta erinevat aega ja sõltub erinevatest teguritest. Selles artiklis vaatleme lähemalt varbaküünte seenhaiguste ravivõimalusi ja selgitame välja, kui kaua ravi võib kesta. Kõigepealt on oluline mõista, mis küüneseen tegelikult on. Küünte seen on infektsioon, mis võib küüneid mõjutada. Nakkus võib levida kõikidele küüntele, kuid tavaliselt mõjutab see ainult ühte või kahte küünt.

Küünte seen on väga kangekaelne infektsioon ja seda võib olla raske ravida. Küüneseene ravi kestus võib varieeruda sõltuvalt sellest, kui tõsine infektsioon on. Ravi kestab tavaliselt kuus nädalat kuni kolm kuud. Kuid rasketel juhtudel võib ravi kesta kauem. Küüneseene ravivõimalusi on mitu. Kõige sagedamini kasutatav ravi on suukaudne ravi seenevastaste ravimitega.

Neid ravimeid võetakse pillide kujul ja need tapavad seeninfektsiooni seestpoolt. Suukaudne ravi seenevastaste ravimitega on tavaliselt väga edukas, kuid sellel võib olla ka kõrvaltoimeid, näiteks seedetrakti häireid. Alternatiivina on olemas ka küüneseene paiksed ravivõimalused. Mõjutatud küüntele kantakse paikselt manustatavaid ravimeid ja neid tuleb manustada mitu korda päevas.

Paikselt manustatavad ravimid ei ole tavaliselt nii tõhusad kui suu kaudu manustatavad ravimid, kuid neil ei ole ka kõrvaltoimeid, mistõttu võivad need olla heaks alternatiiviks seedetrakti probleemidega inimestele. Kirurgiline ravi võib osutuda vajalikuks ka raskete küüneseene juhtumite korral. Mõjutatud küüneosa eemaldatakse ja seejärel töödeldakse seda piirkonda salvi või kreemiga. Kuid kirurgilist sekkumist tuleks teha ainult äärmiselt rasketel juhtudel ja see pole tavaliselt vajalik.

Nagu juba mainitud, võib küüneseene ravi ajaliselt erineda. Ravi kestab tavaliselt kuus nädalat kuni kolm kuud, kuid rasketel juhtudel võib ravi kesta kauem. Oluline on märkida, et iga küüneseene juhtum on erinev ja seetõttu tuleb ravi valida individuaalselt.

Küüneseene ravimeetodeid on erinevaid

Küüneseene raviks on erinevaid meetodeid. Ravi võib kesta paar nädalat või isegi kuud, olenevalt küüneseene raskusastmest ja valitud ravimeetodist. Küüneseene ravi hõlmab tavaliselt kahjustatud küüntele kantavate ravimite, salvide või kreemide kasutamist. Mõnikord on ette nähtud ka suukaudsed ravimid. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks kirurgiline ravi. Kõige tavalisem küüneseene ravi on seenevastase kreemi või salvi kasutamine.

Neid ravimeid kantakse tavaliselt kahjustatud küüntele ja küüne ümbritsevale nahale üks või kaks korda päevas. Ravi kestab tavaliselt vähemalt neli nädalat, mõnikord kauem. Tableti kujul (suukaudsed) seentevastased ravimid on tavaliselt ette nähtud ainult raske küüneseene korral, kuna lisaks soovitud kõrvaltoimetele (seeneravi) võivad need põhjustada ka ebameeldivaid kõrvalmõjusid, nagu seedetrakti probleemid. Suukaudne ravi kestab tavaliselt kuus kuni kaksteist nädalat.

Raskete küünte seenhaiguste korral võib osutuda vajalikuks kirurgiline ravi. Seda ravimeetodit kasutatakse tavaliselt ainult siis, kui muud ravimeetodid pole andnud tulemusi või seen levib kiiresti. Kirurgiline ravi hõlmab tavaliselt kahjustatud küünte ja ümbritsevate kudede eemaldamist. Pärast kirurgilist ravi on vaja suukaudset või paikset seenevastast ravi, et tagada seene täielik kõrvaldamine.

Kui kaua küüneseene ravi võtab?

Milline ravi sobib mulle?

Küüneseene ravi esimene samm on seene tuvastamine. Seda saab teha kultuuri või biopsia abil. Kui seen on tuvastatud, võib ravi alustada. Küüneseent saab ravida erinevate meetoditega, sealhulgas:

 1. seenevastased ravimid tableti kujul
 2. seenevastased ravimid kreemi või ihupiima kujul
 3. laserravi
 4. keemiline ravi Kõige tavalisem küüneseene ravi on seenevastased ravimid.

Need ravimid on saadaval kas tablettide või kreemide või losjoonidena. Seenevastased ravimid hävitavad seeni. Laserravi on veel üks viis küünte seenhaiguste raviks. Seda tüüpi ravis kasutatakse seene hävitamiseks laserit.

Laserravi on aga sageli kulukas ja pole veel teada, kas need on pikemas perspektiivis tõhusad. Küüneseene vastu võib kasutada ka keemilisi ravimeetodeid. Need ravimeetodid hõlmavad tavaliselt kahjustatud küüntele keemilise lahuse kandmist seente hävitamiseks. Kuid keemilistel töötlustel võib olla kõrvaltoimeid ja seetõttu peaks seda tegema ainult arst.

3 Kommentare

 1. Onycosolve on olnud päästja minu küünte tervisele. Mul on hea meel, et otsustasin seda proovida!

  Kui kaua küüneseene ravi võtab?

 2. Olin skeptiline Onycosolve suhtes, kuid tulemused räägivad enda eest. Soovitan seda kõigile, kellel on küüneprobleemid!

  Kui kaua küüneseene ravi võtab?

 3. Pärast Onycosolve kasutamist mõne nädala jooksul märkasin, et mu küüned hakkavad tervemaks muutuma. See toode on tõesti muutnud minu elu!

  Kui kaua küüneseene ravi võtab?

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here