Onycosolve

Varbaküünte seen: põhjused, ravi ja ennetamine.

Varbaküünte seen on levinud haigus, mis esineb peamiselt sügisel ja talvel. Põhjused on erinevad, alates nõrgast immuunsusest kuni ebasanitaarsete tingimusteni. Tüüpilised sümptomid on rabedad ja kollakad küüned, sügelus ja valu.

Ravi on tavaliselt suhteliselt lihtne ja võib olla nii meditsiiniline kui ka kirurgiline. Kordumise vältimiseks tuleb aga ennetustööd tõsiselt võtta. Varbaküünte seenhaiguse põhjuseid on palju. Enamikul juhtudel on põhjuseks immuunsüsteemi nõrkus. Selle põhjuseks võib olla stress, külmetus või muud haigused. Sageli mängivad küüneseene tekkes rolli ka ebahügieenilised tingimused. Kitsaste või niiskete kingade kandmine võib viia selleni, et seened võivad küünealusesse asuda ja paljuneda.

Ujumine avalikes basseinides või magamiskottide kandmine hostelites suurendab samuti seenhaigustesse nakatumise ohtu. Varbaküüneseene tüüpilised sümptomid on rabedad ja kollakad küüned, sügelus ja valu. Küünte alla ilmuvad sageli villid.

Rasketel juhtudel võib see põhjustada ka kahjustatud küünte ümbruse nahapõletikku. Varbaküüneseene ravi on tavaliselt suhteliselt lihtne ja seda saab teha ravimite või operatsiooniga. Enamikul juhtudel on ravi ravimitepõhine. Antimükootikume võetakse kas tablettide või kreemide kujul või kahjustatud küüsi töödeldakse meditsiinilise lakiga.

Raskematel juhtudel võib osutuda vajalikuks ka kirurgiline ravi. Sel eesmärgil eemaldatakse kahjustatud küüned ja seejärel töödeldakse neid ravimitega. Kordumise vältimiseks tuleb aga ennetustööd tõsiselt võtta. Näiteks peaksite alati kandma puhtaid ja kuivi kingi, eriti soojadel päevadel. Samuti tuleks võimaluste piires vältida ujumist avalikes basseinides. Samuti tuleks varbaküüneseene korral kõik küünelakipudelid välja visata, muidu levib seen kergesti uuesti.

1. Varbaküüneseene põhjused

Üks peamisi põhjusi, miks varbaküüneseen on nii levinud, on halb hügieen. Seened ja hallitus vohavad niiskes keskkonnas ning võivad kergesti levida nahale ja küüntele. See tähendab, et inimestel, kes oma jalgu regulaarselt ei pese ja desinfitseerivad, on suurem oht ​​haigestuda jalale.

Teine põhjus, miks varbaküüneseen on nii levinud, on kitsad kingad. Kitsad kingad teevad jalad märjaks ja seene levib kergemini. Seetõttu on jalanõude valikul oluline jälgida, et need oleksid hingavast materjalist ja pakuksid jalgadele piisavalt ruumi. Varbaküüneseen võib levida ka otsesel kokkupuutel inimese või esemega.

See tähendab, et inimestel, kes elavad või töötavad üldkasutatavates ruumides, näiteks vannides või saunades, on suurem risk haigestuda jalale. Inimestel, kellel on diabeet või mõni muu haigus, mis nõrgestab nende jalgu, on suurem risk jalaseene tekkeks.

Varbaküünte seen: põhjused, ravi ja ennetamine.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

2. Varbaküüneseene ravi

Varbaküünte seen on tavaline haigus, mida sageli ei ravita. Siiski võib see põhjustada tõsiseid tüsistusi. Seetõttu on varbaküünte seene ravi oluline, et haigusseisund peatada ja edasisi tüsistusi vältida.

Varbaküünte seenhaiguste raviks on mitu võimalust. Ravi valik sõltub haigusseisundi tõsidusest. Kergetel juhtudel võib piisata ravist kreemide või salvidega. Raskematel juhtudel kasutatakse tablette. Kreemide ja salvidega ravi kestab tavaliselt mitu nädalat ja seda tuleb regulaarselt kasutada.

Tablette võetakse tavaliselt kolm kuni kuus nädalat. Mõlemal juhul on oluline ravi järjepidevalt järgida, et seene kõrvaldada ja uusi nakkusi vältida. Rasketel varbaküüneseene juhtudel võib osutuda vajalikuks ka kahjustatud küünte kirurgiline eemaldamine. Tavaliselt juhtub see siis, kui muud ravimeetodid ei anna tulemusi või kui seen on ulatuslikult levinud.

Operatsioon on tavaliselt tüsistusteta ja küüned kasvavad mõne aja pärast tagasi. Varbaküünte seenhaiguste ennetamiseks peate järgima järgmisi meetmeid:

– Kandke alati puhtaid puuvillaseid või lõuendist kingi ja sokke.

– Niiskuse vältimiseks vahetage regulaarselt kingi ja sokke.

-Ärge kasutage teiste inimeste kingi. – Desinfitseerige oma jalanõusid regulaarselt äädika või alkoholiga.

– Hoidke jalad kogu aeg kuivad ja puhtad.

3. Varbaküüneseene ennetamine

Varbaküünte seenhaiguste ennetamiseks kaaluge järgmist: – Kandke jalatseid, mis võimaldavad jalgadel hingata. – Vahetage regulaarselt kingi ja sokke. – Hoidke jalad puhtad ja kuivad. -Pese jalgu iga päev pehme pesuvahendiga. -Kasutage jalgade kuivana hoidmiseks jalapuudrit. – Vajadusel kandke kahjustatud piirkondadele seenevastast ravimit. – Püüdke vältida stressi.

Varbaküüneseene ennetamine: olulisemad näpunäited Varbaküüneseen on levinud haigus, mis mõjutab eelkõige nõrgenenud immuunsüsteemiga inimesi. Seenepatogeenid tungivad läbi küüne kalluse ja paljunevad seal. See muudab küüne rabedaks ja muudab selle värvi. Rasketel juhtudel võib küüs isegi maha kukkuda. Varbaküünte seenhaiguste vältimiseks peaksite järgima järgmisi näpunäiteid:

– Ärge kasutage ühiseid käte- või jalavanne.

– Kandke puhtaid hingavast materjalist kingi ja sokke. – Higi eemaldamiseks vahetage regulaarselt sokke ja jalanõusid.

– Peske jalgu iga päev sooja vee ja seebiga. – Kuivatage jalad põhjalikult, eriti varvaste vahel.

– Kasutage niiskuse imamiseks jalapuudrit. – lõigake oma küüsi regulaarselt ja hoidke need lühikesed.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here