Onycosolve

Vahetage kingad ja laske neil kuivada: Küüneseen on sageli põhjustatud niisketest kingadest.

Seetõttu on oluline märgadest jalanõudest võimalikult kiiresti lahti saada ja lasta neil hästi kuivada.

Kuivatage kingad kohe pärast kandmist Kingad on oluline kuivatada kohe pärast nende kandmist. See takistab bakteritel ja seentel jalatsites vohama. Kui te ei saa jalatseid kohe kuivatada, võtke need vähemalt jalast ja hoidke õhurikkas kohas.

Küüneseen on tavaline jalahaigus, mille põhjuseks võivad olla niisked või kitsad jalanõud. Küüneseene ennetamiseks on oluline võimalikult kiiresti ära võtta märjad jalanõud ja lasta neil hästi kuivada. Ideaalis vahetage regulaarselt jalatseid, et vältida seente levikut jalgadele ja nakkust.

1. Küünte seen: põhjused ja sümptomid

Küünte seen (onühhomükoos) on seente või pärmseente põhjustatud tavaline haigus. Nakkus mõjutab tavaliselt ühte või mitut varbaküünt ja muudab küüne kollakaks või pruunikaks. Küünte seen võib olla väga ebamugav ja levida teistesse kehapiirkondadesse. Nakkuse ennetamiseks või raviks on oluline teada küüneseene põhjuseid ja sümptomeid. Küüneseen on sageli põhjustatud niisketest kingadest. Seetõttu on oluline märgadest jalanõudest võimalikult kiiresti lahti saada ja lasta neil hästi kuivada.

Seened ja pärmseened armastavad niisket ja sooja keskkonda, nii et nad saavad niisketes kingades kergesti areneda. Samuti tuleks jalanõud kohe ära võtta ja hästi kuivatada basseinis, duši all või mujal, kus jalad märjaks saavad. Kitsad kingad võivad tekitada ka küüneseent, kuna pigistavad jalgu kokku, soodustades niiskust. Seetõttu tuleks kitsaid jalatseid kanda ainult seni, kuni jalad on kuivad, ja seejärel kohe eemaldada. Nakkuse vältimiseks tuleks ka sokke regulaarselt vahetada.

Küüneseene sümptomiteks võivad olla kollakad või pruunikad laigud küünel, küüs võib tunduda kare ja katki või küüneserv võib olla kõrgem. Rasketel juhtudel võib kogu küüne maha lüüa. Kui märkate mõnda neist sümptomitest, peate viivitamatult konsulteerima arstiga, sest küüneseenel võivad sageli olla tõsised tagajärjed.

2. Vaheta kingad ja lase neil kuivada: Nii väldid küüneseent

Küüneseen on sageli põhjustatud niisketest kingadest. Seetõttu on oluline märgadest jalanõudest võimalikult kiiresti lahti saada ja lasta neil hästi kuivada. Jalatseid vahetades saad tagada ka selle, et jalad on alati kuivades sokkides. Kui paned jalga märjad kingad, võivad bakterid kergesti tungida läbi naha ja põhjustada infektsiooni.

3. Kodused vahendid küüneseene vastu

1. Äädikas: äädikas on looduslik antibakteriaalne aine, seega võib see aidata ennetada või ravida küüneseent. Leotage puuvillane riie äädikas ja keerake see kahjustatud küünte ümber. Jätke see 10 minutiks ja seejärel peske see maha.

2. Teepuuõli: Teepuuõli on ka looduslik antibakteriaalne aine, mis aitab seeni tappa. Leota vatitups teepuuõlis ja hõõru õrnalt kahjustatud küünele. Jätke see 10 minutiks ja seejärel peske see maha.

3. Sibulamahl: sibula mahlal on seenevastased omadused, nii et see võib aidata seeni tappa. Viilutage sibul ja asetage see kahjustatud küüntele. Jätke see 10 minutiks ja seejärel peske see maha.

Küüneseen on väga levinud haigus, mis tekib sageli niisketest ja ebasanitaarsetest tingimustest. Seda olulisem on märgadest jalanõudest võimalikult kiiresti lahti saada ja lasta neil hästi kuivada. See hoiab ära seene sporuleerumise ja leviku. Kui aga juba küüneseent vaevab, võid proovida seda ravida koduste vahenditega. Siin on 3 kodust abinõu varbaküünte seenhaiguste vastu, mida võite proovida:

1. Teepuuõli: Teepuuõlil on antiseptilised ja antibakteriaalsed omadused, nii et see võib aidata ravida küüneseent. Selleks kandke kahjustatud küünele paar tilka õli ja masseerige õrnalt. Jätke see üleöö ja peske see järgmisel hommikul maha.

2. Õunasiidri äädikas: õunasiidri äädikas on veel üks looduslik vahend varbaküünte seenhaiguste vastu. Äädika happeline keskkond takistab seene edasist arenemist. Selleks määri kahjustatud küünele veidi äädikat ja jäta mõjuma 10-15 minutiks. Seejärel loputage see sooja veega maha.

3. Kookosõli: kookosõlil on seenevastased ja antibakteriaalsed omadused ning see aitab seetõttu küüneseent ravida. Selleks masseerige kahjustatud küünesse veidi kookosõli ja jätke see ööseks mõjuma. Peske see järgmisel hommikul sooja veega maha.

küüneseene vastu kingad

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Ennetus on parim ravim

Nagu paljude haiguste puhul, on ennetamine parim ravim varbaküünte seenhaiguste vastu. Järgmised näpunäited aitavad vältida seeninfektsiooni:

– Peske ja kuivatage oma jalgu iga päev põhjalikult. – Hoidke varvaste vahelt puhas.

– Vahetage sokke ja kingi iga päev.

– Kandke hingavast materjalist sokke ja jalanõusid. – Laske kingadel enne uuesti jalga panemist korralikult kuivada.

– Ärge kandke palja jalaga märga jalatseid. – Kandke sukki või ujumisjalatseid ainult üldkasutatavates ruumides (nt vannid, saunad, basseinid). Kuidas ennetada on tõesti parim ravim. Küüneseen tekib sageli siis, kui kingad ei kuiva korralikult. Seetõttu on väga oluline võimalikult kiiresti lahti saada märgadest jalanõudest ja lasta neil hästi kuivada.

Parim viis jalanõude õigeks kuivamiseks on lasta neil õhu käes kuivada. Kui elate kõrge õhuniiskusega keskkonnas või kannate talvel jalanõusid, on samuti soovitatav oma jalanõusid regulaarselt desinfitseerida.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here