Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Tüükad – põhjused, sümptomid ja ravi.

1. Mis on tüükad?

Tüükad on väikesed healoomulised kasvajad, mis on põhjustatud viirusest. Need ei ole ohtlikud ja paranevad tavaliselt iseenesest, kuid võivad olla väga ebamugavad ning põhjustada sügelust ja valu. Olenevalt haavandi asukohast on eri tüüpi tüükad.

Kõige levinum tüüp on jalatallatüügas, mis ilmub varvastele või jalataldadele. muud tüüpi tüükad on käte-, näo- ja suguelundite tüükad. Tüükad on põhjustatud viirustest, mis levivad kergesti ühelt inimeselt teisele. Viirused ründavad naha pealmist kihti ja tekitavad seal väikseid haavandeid.

Tavaliselt paranevad tüükad ise, kuid need võivad olla väga ebamugavad ning põhjustada sügelust ja valu. Olenevalt haavandi asukohast on eri tüüpi tüükad. Kõige levinum tüüp on jalatallatüügas, mis ilmub varvastele või jalataldadele. Muud tüüpi tüükad on käte, näo ja suguelundite tüükad. Tüügaste ravi ei ole tavaliselt vajalik, kuna need paranevad tavaliselt ise. Kuid tüükad võivad olla väga ebamugavad ning põhjustada sügelust ja valu.

Sel juhul võib abi olla arsti poole pöördumisest, kes oskab soovitada erinevaid ravivõimalusi. Näiteks võib arst välja kirjutada salvi või kreemi, mis leevendab sümptomeid või kiirendab paranemist. Raskematel juhtudel võib osutuda vajalikuks tüükad kirurgiliselt eemaldada.

2. Tüügaste põhjused

Tüügaste puhul on erinevaid tüüpe, põhjuseid ja ravimeetodeid. Tüügaste tekkepõhjuste otsimisel on oluline teada, mis tüüpi tüükad teil on. Kuna kõik tüükad ei ole ühesugused ja põhjused võivad olla erinevad. Tüükad võivad olla põhjustatud erinevatest viirustest, näiteks inimese papilloomiviirusest (HPV). HPV on väga levinud nakkus, mis võib kergesti ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Paljud inimesed saavad HPV-nakkuse, ilma et nad seda teadvustaksid.

HPV-d on rohkem kui 100 erinevat tüüpi, millest mõned võivad põhjustada tüükaid, teised aga mitte. Mõned tüükad on nakkavad, teised mitte. Nakkuslikud tüükad levivad otsese kontakti kaudu nakatunud inimesega või esemetega, mida see inimene on puudutanud. Mittenakkuslikud tüükad aga tulenevad sageli nõrgenenud immuunsüsteemist või nahavigastustest, nagu kriimustused või lõiked.

On olemas erinevat tüüpi tüükad, millel võivad olla erinevad sümptomid. Kõige tavalisem sümptom on aga nahal tekkinud punn või muhk, mis võib olla punast, pruuni või valget värvi. Mõnikord võivad tüükad põhjustada ka sügelust või valu. Kui teil on tüükad ja olete mures, peaksite alati pöörduma oma arsti poole. Kuigi tüükad on enamasti kahjutud, võivad mõned tüübid põhjustada tõsiseid terviseprobleeme.

3. Tüügaste sümptomid

Kui teil on soolatüügas, võib see põhjustada erinevaid sümptomeid. Tüügas ise on tavaliselt väike ümmargune kõrgenenud nahalaik, mis on sageli ümbritsevast nahast tumedam. See koht on sageli ümbritsetud punase või roosa äärisega.

Tüügas võib olla ka sügelev või valulik. Mõned tüükad võivad aja jooksul muutuda, muutudes suuremaks või tumedamaks siniseks. Harvadel juhtudel võivad tüükad põhjustada ka verejooksu või eritist. Kui märkate oma tüükas mõnda neist muutustest, peaksite kindlasti pöörduma arsti poole.

tüükad

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Tüügaste ravi

Tüükad saab ravida mitmel viisil. Mõned inimesed valivad raviks kodused abinõud, teised aga meditsiinilist ravi. Kodused abinõud tüügaste vastu Mõned kodused abinõud võivad aidata tüügaste ravimisel. Nende hulka kuuluvad: Küüslauk: küüslauk sisaldab allitsiini, ühendit, millel on antibakteriaalsed ja seenevastased omadused.

Tüügaste raviks lõigake küüslauguküüs pooleks ja hõõruge sellega kahjustatud piirkonda. Jäta küüslauk nahale 10-15 minutiks ja seejärel pese maha. Korrake seda mitu korda päevas. Sidrun: sidrunimahl sisaldab hapet, mis võib tüükad kuivatada. Kanna kahjustatud piirkonda sidrunimahlaga ja lase mõjuda 10-15 minutit enne maha loputamist.

Korrake seda mitu korda päevas. Mesi: Mesi sisaldab antibakteriaalseid omadusi, mis võivad aidata ravida tüükaid. Kandke kahjustatud piirkonnale mett ja laske sellel üleöö mõjuda. Peske see järgmisel hommikul maha. Korrake seda iga päev, kuni tüükad on kadunud. Eeterlikud õlid: eeterlikud õlid nagu teepuuõli või lavendliõli võivad aidata ravida tüükaid. Kandke õli kahjustatud alale ja jätke see ööseks mõjuma. Peske see järgmisel hommikul maha. Korrake seda iga päev, kuni tüükad on kadunud.

5. Tüügaste ennetamine

Ennetamine on parim ravim ja sama kehtib ka tüükade kohta. On mõned lihtsad sammud, mida saate teha, et kaitsta ennast ja oma perekonda nende ärritavate nahakasvude eest. Kõigepealt tuleb hoolikalt käsi pesta, eriti pärast kokkupuudet loomade või teiste inimestega.

Kandke alati kindaid, kui külastate avalikke kohti, kus tüükad on tavalised, näiteks vannituba või bassein. Samuti vältige teiste inimeste puudutamist, kellel on juba tüükad. Teine oluline samm on korrapäraselt puhastada ja desinfitseerida esemeid, mis võivad tüükaid edasi kanda. See hõlmab rätikuid, voodipesu ja riideid.

Peske neid esemeid pesumasinas kõrgel temperatuuril või desinfitseerige spetsiaalse desinfitseerimisvahendiga. Lisaks peaksite hoidma oma ümbrust puhtana ja pühkima regulaarselt tolmu. See on eriti oluline piirkondades, kus tüükad kipuvad levima, näiteks vannitoad või riietusruumid. Samuti olge ettevaatlik, et te ei puutuks oma keha kokku keemiatoodetega.

Kasutage looduslikke seepe ja hügieenitarbeid ning vältige alkoholi või lõhnaainetega kosmeetikat. Liiga palju kemikaale võib teie nahka ärritada ja muuta selle tüükadele vastuvõtlikumaks. Ja viimane, kuid mitte vähem oluline: hoidke oma immuunsüsteem vormis! Sööge tervislikku toitu, jooge piisavalt vett ja treenige regulaarselt. Hea uni on samuti oluline immuunsüsteemi tugevana hoidmiseks. Nii saad end tõhusalt kaitsta tüügaste eest – nii seest kui väljast!

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here