Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Tüükad jalal – põhjused ja ravi.

Mis on tüükad jalal? Tüükad jalgadel on tavaline nahahaigus, mis põhjustab kahjutute tüükade tekkimist jalataldadele. Enamikul juhtudel ei põhjusta need tüükad valu ega ebamugavustunnet. Kuid harvadel juhtudel võivad jalale tekkida valulikud tüükad. Jala tüükad on tavaliselt kahjutud ja paranevad iseenesest. Harvadel juhtudel võib jalal olev soolatüügas aga põhjustada põletikku. Sel juhul tuleks konsulteerida arstiga.

1. Tüükad jalal – mis need tegelikult on?

Tüükad jalgadel on väikesed kahjutud kasvajad, mis on põhjustatud viirusest. Need võivad tekkida jala üla- või alaosas, varvaste vahel või küüntel. Jalal olevad tüükad on ebamugavad ja võivad olla valusad, kuid tavaliselt on need kahjutud.

Jalal olevad tüükad on tavaliselt põhjustatud nahavigastustest, näiteks rebendist või hõõrdumisest. Bakterid või viirused võivad tungida läbi naha ja moodustada tüüka. Mõnikord on jalal olevad tüükad põhjustatud ka nahale settivast seenest.

2. Tüügaste põhjused jalgsi

Jalal olevad tüükad võivad ilmneda erinevatel põhjustel. Kõige levinumad põhjused on järgmised:

1. Nahavigastused: Nahavigastused on üks levinumaid tüügaste põhjuseid jalal. Naha purustamine võimaldab viirusel tungida läbi naha ja põhjustada tüüka.

2. Halb hügieen: halb hügieen on ka jalatüügaste tavaline põhjus. Kui nahka regulaarselt ei puhastata, võib viirus kergesti levida ja põhjustada tüükaid.

3. Kokkupuude teiste inimestega: Jalal olevad tüükad võivad levida ka kokkupuutel teiste inimestega. Näiteks paljajalu kõndimine või avalikes kohtades duši all käimine võib viiruse kergesti nahale edasi kanda.

4. Nõrk immuunsus: nõrk immuunsus on ka jalatüügaste tekke riskitegur. Nõrga immuunsusega inimesed on vastuvõtlikumad infektsioonidele ja võivad kergemini haigestuda tüükadesse.

Tüükad jalal – ebameeldiv nähtus Kes seda ei tea? Tõused hommikul üles, astud voodist välja – ja juba tunnedki torkivat valu. Põhjus leitakse kiiresti: tüügas jalal. Need väikesed, sageli kahjutud nahakasvud on tüütud, kuid enamasti kahjutud. Siiski soovite neist võimalikult kiiresti lahti saada.

Kuid kahjuks pole see nii lihtne. Tüükad jalgadel on püsivad ja võivad alati tagasi tulla. Aga kust tulevad tüükad jalale? Ja mida saab teha, et neist lahti saada? Selles artiklis anname neile küsimustele vastused. Tüükad jalal – ebameeldiv nähtus Kes seda ei tea?

Tõused hommikul üles, astud voodist välja – ja juba tunnedki torkivat valu. Põhjus leitakse kiiresti: tüügas jalal. Need väikesed, sageli kahjutud nahakasvud on tüütud, kuid enamasti kahjutud. Siiski soovite neist võimalikult kiiresti lahti saada. Kuid kahjuks pole see nii lihtne. Tüükad jalgadel on püsivad ja võivad alati tagasi tulla. Aga kust tulevad tüükad jalale?

Ja mida saab teha, et neist lahti saada? Selles artiklis anname neile küsimustele vastused. Jalal esinevad tüükad on põhjustatud viirustest Tüügaste tekke põhjuseks jalgadel on viirus. Täpsemalt on see inimese papilloomiviirus (HPV), mis kuulub niinimetatud papovaviiruste hulka. Need viirused ründavad naha pealmist kihti ja paljunevad siin keratinotsüütides, naha pinnarakkudes. HPV on väga nakkav ja levib peamiselt otsese nahakontakti kaudu – näiteks rätikute vahetamisel või kingade kandmisel, mida keegi teine ​​on juba kandnud.

Inkubatsiooniperiood – s.o aeg nakatumise ja tüügaste puhkemise vahel – on tavaliselt kaks kuni kolm kuud. Mõned inimesed kannavad viirust, ilma et nad kunagi saaksid tüükad. Teistel tekib aga ühel hetkel jalale tüügas. Eriti lastel ja noorukitel ning nõrgenenud immuunsüsteemiga inimestel on suurenenud risk haigestuda tüükadesse. Teatud ametirühmadel, kes puutuvad sageli kokku inimestega, on samuti suurenenud risk tüügaste tekkeks:

Näiteks arstid, õed, õpetajad või lasteaiakasvatajad. Sageli kannatavad tüükad ka sportlased – eriti need, kes tegelevad meeskonna- või kontaktspordialadega nagu võrkpall või käsipall.

tüükad-jalal

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Tüügaste ravi jalgsi

Jala tüükaid saab ravida erinevate ravimeetoditega. Paljud inimesed eelistavad ravida tüükaid koduste vahenditega nagu äädikas või teepuuõli. Teised eelistavad meditsiinilisi ravimeetodeid, nagu verrucae lahus (glasuur) või kreemide ja salvide retseptid. Koduste abinõude tõhusus on aga vastuoluline ja mõned arstid soovitavad neid mitte kasutada. Parim ravimeetod sõltub tüüka tüübist. Kõige levinum tüüka tüüp jalal on nn jalatallatüügas, mis moodustub jala alumisele küljele.

Jalatalla tüükad on tavaliselt kahjutud, kuid need võivad olla väga valusad ja raskesti ravitavad. Teist tüüpi tüükad jalal on mosaiiktüügas, mis koosneb mitmest väikesest tüükast. Mosaiiktüükad on tavaliselt kahjutud ega vaja ravi. Kui teie jalal on soolatüügas, peaksite pöörduma oma arsti poole, et määrata parim ravikuur.

4. Tüügaste ennetamine jalgsi

Parim viis jalgade tüükade vältimiseks on isikliku hügieeni järgimine. See hõlmab jalgade põhjalikku puhastamist seebi ja veega, eriti varvaste vahelt. Samuti tuleks jalgu regulaarselt hõõruda jalakreemi või losjooniga, et nahk oleks elastne. Kui teil on paksenenud või lõhenenud nahk, on soovitatav pöörduda jalaarsti poole.

Tüügaste vältimiseks jalas tuleks vältida ka liibuvaid jalanõusid ja sokke. Kuna kitsad kingad ja sokid võivad põhjustada jalgade higistamise, mis omakorda loob ideaalse keskkonna tüükadele. Selle asemel tuleks kanda mugavaid, laialiistuvaid jalanõusid, mis võimaldavad head õhuringlust.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here