armastan-tervist

Tüügaste ravi koduste vahenditega – ülevaade

1. Tüükad – mis need tegelikult on?

Tüükad on teatud viiruste põhjustatud väikesed healoomulised kasvajad või punnid nahal. Tüükad on erinevat tüüpi, olenevalt sellest, millisel kehaosal need asuvad ja kuidas nad välja näevad. Kõige levinumat tüüka tüüpi nimetatakse tavaliseks tüükaks, mida tuntakse ka käte-, suu- ja suutüügana.

Seda tüüpi tüükad paiknevad tavaliselt kätel, jalgadel, suus ja kurgus ning on põhjustatud rõugete rühma viirusest (enteroviirus). Muud tüüpi tüükad hõlmavad neid, mis võivad ilmneda muudel kehaosadel peale käte, jalgade või suu ja kõri, samuti need, mis on erineva välimusega. Tüügas on tavaliselt kahjutu ega põhjusta valu. Mõnedel inimestel võib siiski tekkida sügelus või muu ebamugavustunne. Harvadel juhtudel võivad tekkida ka infektsioonid.

Kui märkate endal tüügast, peaksite esimese asjana pöörduma arsti poole, et teha kindlaks, kas tegemist on tõesti tüükaga. Teie arst ütleb teile, kas ravi on vajalik ja milline ravimeetod on teie puhul kõige sobivam. Enamasti paranevad tüükad aga iseenesest.

Tüügaste raviks on mitu võimalust. Paljud inimesed kasutavad koduseid abinõusid, kuna need on sageli tõhusad ja neil pole kõrvaltoimeid. Kuid milline kodune ravim tüügaste vastu on parim, sõltub tüügaste tüübist. Selles artiklis tutvustame teile mõnda kõige populaarsemat kodust tüügaste ravi.

2. Levinuimad kodused abinõud tüügaste vastu

On mitmeid erinevaid koduseid abinõusid, mis võivad olla tõhusad tüügaste vastu. Paljud inimesed kasutavad neid abinõusid, kuna need on loomulikud ja sageli õrnad. Kõige tavalisemad kodused tüügaste raviks kasutatavad abinõud on: – Teepuuõli: Teepuuõli kasutatakse tavaliselt tüügaste raviks, kuna sellel on antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused. Seda saab kanda tüükale, kastes puuvillase lapi õli sisse ja asetades selle kahjustatud kohale.

– Sidrunimahl: sidrunimahl on samuti populaarne ravim tüügaste vastu, kuna sellel on teepuuõliga sarnased omadused. Ka siin kantakse vahendit tüükale ja kaetakse seejärel plaastriga.

– Küüslauk: küüslauk on veel üks looduslik vahend tüükade vastu, kuna sellel on antibakteriaalsed omadused.

See kas asetatakse tüükale või tehakse vähese veega pastaks ja kantakse kahjustatud alale.

– Jaanikaunakummi: Jaanikaunakumm on veel üks populaarne vahend tüügaste vastu, kuna sellel on põletikuvastased ja antiseptilised omadused. Jahu segatakse vähese veega pastaks ja kantakse kahjustatud piirkonnale.

Kui tüük on diagnoositud, on mitu ravivõimalust. Lisaks tavameditsiinile koos arsti poolt väljakirjutatavate salvide ja kreemidega kasutatakse ikka ja jälle ka koduseid vahendeid. Siin on eriti populaarsed kaks meetodit:

Tsingipasta: Tsingipasta on väga levinud kodune vahend tüükade ja paljude muude nahaprobleemide vastu. Pasta saate hõlpsalt ise valmistada või apteegist osta. Ühest pealekandmisest mitu korda päevas peaks piisama, et tüüka kuivatada ja kahandada.

Oma uriin: populaarne on ka soolatüügaste tupsutamine värske uriiniga. Karbamiidi suur osakaal pehmendab nahka ja tüükad peaksid peagi kaduma. Kuid see vahend ei sobi kõigile ja seetõttu tuleks seda eelnevalt hoolikalt kaaluda.

Kodused abinõud tüükade vastu

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Kuidas oma tüükaid õigesti ravida

Tüügaste ravi ei ole täppisteadus ja ükski ravim pole 100% ohutu. Siiski on mõned kodused abinõud, mis on tüügaste raviks väga tõhusad. Siin on mõned parimad kodused abinõud tüügaste raviks.

1. Teepuuõli Teepuuõli on looduslik antiseptik ja sobib suurepäraselt tüügaste raviks. Teepuuõli sisaldab terpinen-4-ooli, mis on tõhus tüügastevastane aine. Samuti aitab teepuuõli peatada infektsiooni ja kiirendada paranemist.

2. Sidrunimahl Sidrunimahl on veel üks looduslik vahend tüükade vastu. Sidrunimahl on viirusevastaste ja antibakteriaalsete omadustega ning võib seetõttu infektsiooni peatada. Samuti aitab sidrunimahl kiirendada paranemist ja leevendada sümptomeid.

3. Küüslauk Küüslauk on veel üks väga tõhus kodune vahend tüükade vastu. Küüslaugul on antibakteriaalsed ja viirusevastased omadused ning seepärast võib see infektsiooni peatada. Küüslauk aitab ka kiirendada paranemist ning leevendada valu ja sügelust.

4. Aloe vera geel Aloe vera geel on veel üks väga tõhus vahend tüükade vastu. Aloe vera geelil on põletikuvastane toime ja see võib leevendada sümptomeid. Aloe vera geel aitab ka kiirendada paranemist.

4. Millal peaks arsti poole pöörduma?

Tüükad on tüütud ja nakkavad. Hea uudis on see, et nende tõhusaks raviks on mitmeid koduseid abinõusid. Aga millal peaks arsti juurde minema? Esiteks peaksite teadma, et on olemas erinevat tüüpi tüükad, mida tuleb erinevalt ravida. Kõige tavalisem tüükatüüp on tavaline soolatüügas, mida tuntakse ka viirusliku tüüka nime all.

Seda tüüpi tüükad on kahjutud ja kaovad tavaliselt aasta või kahe jooksul ilma ravita. Siiski on ka teist tüüpi tüükad, mis on tõsisemad ja vajavad ravi. Nende hulka kuuluvad: – Suguelundite tüükad: seda tüüpi tüükad levivad sugulisel teel ja neid tuleb ravida niipea kui võimalik. – Suguelundite tüükad: kondüloomid levivad ka sugulisel teel ja võivad põhjustada tõsiseid terviseprobleeme. Neid tuleks ravida niipea kui võimalik.

– Plantaarne fastsiit: Plantaarne fastsiit on seisund, mille korral jala kõõlused muutuvad põletikuliseks. Seda tüüpi tüükad võivad olla väga valusad ja seda tuleks ravida niipea kui võimalik. Seega, kui leiate, et teil on mõni seda tüüpi tüükad, on oluline õige ravi saamiseks pöörduda arsti poole.

Kui teil on soolatüügas, mida ei saa koduste vahenditega ravida, või kui teil on tüügas, mis on nakatunud või veritsenud, peaksite pöörduma arsti poole. Samuti peate võib-olla pöörduma arsti poole, kui teil on värvi muutnud või paistes tüügas.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert