papistop

Papilloomid: põhjused ja ravivõimalused

Põhjused Papilloomid on inimese papilloomiviiruse (HPV) põhjustatud suhteliselt kahjutud kasvajad. Seda viirust on üle 100 erineva tüübi ja mõned neist mõjutavad nahka ja limaskesti.

Enamik papilloomide juhtudest tekivad HPV 6. või 11. tüüpi nakatumise tõttu. Need kaks tüüpi moodustavad 90 protsenti papilloomidest ja tavaliselt ei põhjusta mingeid sümptomeid. Kuid mõned muud HPV tüübid, sealhulgas HPV tüübid 16 ja 18, võivad põhjustada vähki. Papilloomid võivad tekkida erinevatel kehaosadel, kuid kõige sagedamini silmalaugudel, näol või suguelundite piirkonnas. Harvematel juhtudel võivad need tekkida ka kopsudes või seedetraktis. Need võivad esineda igas vanuses meestel ja naistel, kuid sagedamini noortel täiskasvanutel.

Enamik papilloome on kahjutu ja ei põhjusta mingeid sümptomeid. Kuid mõnikord võivad need põhjustada sügelust või põletust. Isegi kui need ei ole ohtlikud, võivad papilloomid tunduda ebamugavad ja neist vabanemine võib olla keeruline. Õnneks on mõned ravivõimalused, mis aitavad papilloome eemaldada või vähemalt peatada nende kasvu. Alapealkiri: Ravivõimalused Papilloomide raviks või vähemalt nende kasvu peatamiseks on mitu erinevat viisi.

Esiteks, kui märkate uusi kasvajaid, peaksite pöörduma oma arsti poole, et ta saaks kindlaks teha, kas tegemist on tõesti papilloomidega. Kui see nii on, võib ta kaaluda mõnda ravivõimalust. Üks võimalus on kahjustatud piirkond laseri või elektrivooluga eemaldada. Need protseduurid on tavaliselt väga tõhusad, kuid võivad olla valulikud ja jätta armid. Teine võimalus on kasutada papilloomide kasvu peatamiseks või nende eemaldamiseks keemilist lahust.

Seda lahust kasutatakse tavaliselt iga paari nädala tagant ja soovitud tulemuse saavutamiseks võib olla vaja seda kasutada pikema aja jooksul. Mõnel juhul võib arst otsustada, et ravi ei ole vajalik, kuna papilloomid võivad iseenesest kaduda. Siiski on alati oht, et need ilmuvad uuesti või isegi vähk areneb.

1. Mis on papilloomid?

Kui olete kunagi märganud oma kehal väikest lihavat kasvu, on võimalik, et teil oli papilloom. Papilloomid on väikesed kahjutud kasvajad, mis sageli ilmuvad naha pinnale. Kuigi need ei ole tavaliselt ohtlikud, võivad need mõnele inimesele ebamugavalt häirida. Papilloomid võivad tekkida erinevatele kehaosadele, kuid kõige sagedamini tekivad need limaskestadele, nt. B. suus või ninas. Need võivad ilmneda ka suguelunditel ja päraku piirkonnas. Papilloomid võivad esineda üksikult või rühmadena ning olla erineva suuruse ja kujuga

. Papilloomid on põhjustatud viirustest, mida nimetatakse inimese papilloomiviiruseks (HPV). HPV viiruseid on rohkem kui 100 erinevat tüüpi, millest mõned on kahjutud ja teised võivad olla ohtlikud. Enamikul HPV viirustega inimestel pole sümptomeid ja nad isegi ei tea, et nad on nakatunud. Kuid harvadel juhtudel võib HPV põhjustada vähki, eriti kui see sisaldab teatud tüüpi vähki põhjustavaid viirusi (onkogeensed viirused).

Mõned neist onkogeensetest viirustest võivad põhjustada emakakaelavähki, mis põhjustab igal aastal maailmas umbes 270 000 surma. Muud tüüpi onkogeensed HPV-d võivad põhjustada nahavähki, mis tapab igal aastal maailmas umbes 1 miljon inimest. Kuigi papilloomid on tavaliselt kahjutud, võivad need olla ebamugavad, nii et võite vajada ravi. Papilloomide ravivõimalusi on mitu, sõltuvalt nende suurusest ja asukohast kehal. Paljudel juhtudel paranevad papilloomid iseseisvalt ilma ravita

2. Kust papilloomid pärinevad?

Papilloomid on põhjustatud teatud viirustest, mis akumuleeruvad ja paljunevad inimkeha rakkudes. Enamikul inimestel on need viirused juba olemas, isegi teadmata. Paljudel juhtudel ei põhjusta viirused mingeid sümptomeid ega ole seetõttu probleemiks, kuid mõnel inimesel võivad viirused aktiveeruda ja moodustada papilloome. Pole täiesti selge, miks see mõne inimese puhul nii on ja teiste puhul mitte.

Võimalikud tegurid, mis suurendavad papilloomide tekkeriski, on: -Nõrgenenud immuunsüsteem -Teatud keskkonnamõjud -Vanus Kui teil tekivad papilloomid, pole aga põhjust muretsemiseks. Enamikul juhtudel on need healoomulised ega põhjusta mingeid sümptomeid. Kuid need võivad viidata ka nõrgenenud immuunsüsteemile. Seega, kui teil on mingeid sümptomeid või olete mures, on oluline pöörduda arsti poole.

3. Kuidas ravida papilloome?

Papilloomide raviks on mitu võimalust. Nende hulka kuuluvad kirurgilised protseduurid, nagu kahjustatud nahapiirkonna lõikamine või eemaldamine. Samuti võib spetsiaalsete kreemide või salvide kasutamine aidata vähendada papilloome või isegi panna need täielikult kaduma. Raskematel juhtudel võib osutuda vajalikuks ravi viirustega, näiteks HPV viirusega.

Papilloom

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Millised on HPV-ga nakatumise tagajärjed?

HPV on lühend sõnadest „inimese papilloomiviirus“. HPV on viirus, mis levib peamiselt seksuaalvahekorra kaudu. Umbes pooled seksuaalselt aktiivsetest inimestest on juba HPV-sse nakatunud – sageli ka ise teadmata, sest HPV-nakkused kulgevad tavaliselt ilma sümptomiteta.

Mõnel inimesel jääb viirus siiski kehasse ja võib paljuneda. Selle tulemusena võivad nahal või limaskestadel tekkida kahjutuid kasvajaid, nn papilloome. Mõned neist kasvudest paranevad iseenesest, teised nõuavad kirurgilist eemaldamist. HPV-nakkuse ohtlik tagajärg võib olla emakakaelavähk. Seetõttu on oluline käia regulaarselt kontrollis.

HPV-ga nakatumine võib sõltuvalt kahjustatud viiruse tüübist põhjustada mitmesuguseid tagajärgi. Näiteks võivad teatud tüüpi HPV põhjustada emakakaelavähki. Teised tüübid võivad ladestuda nahale või limaskestadele ja põhjustada tüükaid (papilloom). Enamik HPV-infektsioone on aga täiesti kahjutud ja mööduvad iseenesest.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here