Naiste juuste väljalangemise põhjused.

Naiste juuste väljalangemise põhjused.

Naiste juuste väljalangemise põhjused: oma viimases blogipostituses vaatlesime naiste juuste väljalangemise üldisi põhjuseid. Täna tahame lähemalt uurida mõningaid naiste juuste väljalangemise kõige levinumaid põhjuseid. Üks levinumaid naiste juuste väljalangemise põhjuseid on stress. Stress võib viia hormoonide tootmise vähenemiseni, mis omakorda võib kahjustada juuksefolliikulisid.

Füüsiline stress, näiteks operatsioon, võib samuti põhjustada juuste väljalangemist. Sellistel juhtudel on juuste väljalangemine tavaliselt ajutine ja mõne aja pärast kasvavad juuksed tagasi. Hormonaalsed muutused on ka naiste juuste väljalangemise sagedaseks põhjuseks. Menopaus on aeg, mil hormoonid naise kehas on oluliselt muutunud ja see võib viia juuste väljalangemiseni. Rasedus ja teatud hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamine võib samuti põhjustada juuste väljalangemist. Sellistel juhtudel on juuste väljalangemine tavaliselt ajutine ja juuksed kasvavad tagasi pärast sünnitust või pärast hormonaalsete rasestumisvastaste vahendite kasutamise lõpetamist.

Mõned meditsiinilised seisundid, nagu kilpnäärmehaigus või suhkurtõbi, võivad samuti põhjustada naiste juuste väljalangemist. Ka siin on juuste väljalangemine tavaliselt ajutine ja juuksed kasvavad pärast põhihaiguse ravi tagasi. Harvematel juhtudel võib juuste väljalangemist põhjustada ka geneetika või teatud ravimid. Kui teid vaevab juuste väljalangemine ja ükski ülaltoodud põhjustest ei kehti, peaksite kindlasti konsulteerima arstiga, et välistada muud võimalikud põhjused.

1. Naiste juuste väljalangemise põhjused

Mõned naised kannatavad juuste väljalangemise all. Sellel on palju põhjuseid ja need võivad olla füüsilised või psühholoogilised. Enamasti on juuste väljalangemine siiski täiesti kahjutu ega vaja ravi. Naiste juuste väljalangemise füüsilised põhjused Hormonaalsed muutused: Üks levinumaid juuste väljalangemise põhjuseid naistel on juuksejuurte hormonaalne ülitundlikkus.

See võib ilmneda menopausi ajal, raseduse ajal või esimestel päevadel pärast sünnitust. Mõned ravimid, näiteks rasestumisvastased tabletid, võivad samuti põhjustada juuste väljalangemist. Pärilik juuste väljalangemine: geenid vastutavad selle juuste väljalangemise vormi eest. Tavaliselt esineb see noorukieas ja võib elu jooksul süveneda. Mehi mõjutab see sagedamini kui naisi.

Haigused: teatud haigused, nagu kilpnäärmehaigused, suhkurtõbi või autoimmuunhaigused, võivad samuti põhjustada juuste väljalangemist. Sel juhul tuleks aga alati arstiga nõu pidada, sest haigusseisundit tuleb ravida. Naiste juuste väljalangemise psühholoogilised põhjused Stress: Stress on üks levinumaid naiste juuste väljalangemise põhjuseid. Keha reageerib stressile adrenaliini ja kortisooli suurenenud vabanemisega.

See põhjustab veresoonte ahenemist ning vähem toitaineid ja hapnikku jõuab juuksejuurteni. See muudab juuksed rabedaks ja lõpuks kukuvad välja. Depressioon: Depressioon võib põhjustada ka juuste väljalangemist. Mõjutatud isikud jätavad end hooletusse ja muutuvad alakaaluliseks. Selle tulemusena muutub keha nõrgemaks ja infektsioonid, sealhulgas peanahk, esinevad sagedamini. Lõpuks võib siin tekkida ka juuste väljalangemine.

2. Geneetilised põhjused

Geneetiline tegur on naiste juuste väljalangemise üks levinumaid põhjuseid. Paljudel juhtudel on see pärilik ja seda ei saa alati vältida. Hea uudis on aga see, et tavaliselt ei kujuta see endast tõsist terviseprobleemi ja haigetel naistel on tavaliselt jätkuvalt terve ja täielik juuste kasv.

juuste väljalangemine naistel

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Hormonaalsed põhjused

Teine naiste juuste väljalangemise põhjus on hormonaalne tasakaalustamatus. Seda võivad põhjustada mitmed tegurid, sealhulgas: – Stress – Rasedus või sünnitus – Menopaus – PCOS (polütsüstiliste munasarjade sündroom) – Kilpnäärmehaigus Stress võib põhjustada hormoonide adrenaliini ja kortisooli taseme tõusu, mis omakorda võib põhjustada juuste väljalangemist.

Rasedus ja sünnitus muudavad ka hormoonide taset dramaatiliselt, mis võib viia juuste väljalangemiseni. Menopausi seostatakse ka hormonaalsete muutustega, mis võivad viia juuste väljalangemiseni. PCOS on seisund, mille korral suureneb meessuguhormoonide (androgeenide) tase, mis omakorda võib viia juuste väljalangemiseni. Kilpnäärme häired võivad põhjustada ka hormoonide tasakaaluhäireid, mis omakorda võivad viia juuste väljalangemiseni.

4. Ravimid ja toidulisandid

Turul on palju erinevaid ravimeid ja toidulisandeid, mis väidetavalt hoiavad ära naiste juuste väljalangemise või isegi suurendavad juuste tootmist. Enamikku neist toodetest ei ole aga teaduslikult testitud ja on ebaselge, kas need on isegi tõhusad. Mõned neist toodetest võivad olla isegi kahjulikud ja põhjustada kõrvaltoimeid. Kui kaalute mõne ravimi või toidulisandi võtmist, peaksite alati kõigepealt konsulteerima oma arstiga, et veenduda, et need on teile ohutud ja sobivad.

5. Stress ja juuste väljalangemine

Emotsionaalne stress võib põhjustada füüsilist stressi, mis omakorda võib põhjustada juuste väljalangemist. See nõiaring võib muutuda iseeneslikuks ja muutuda krooniliseks probleemiks. Sellest pääsemiseks on oluline vähendada stressi ja pöörata tähelepanu oma tervisele.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here