Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

Polüartriit on reumaatiline haigus, mis mõjutab mitut liigest. Sümptomiteks on kahjustatud liigeste valu, turse ja jäikus. Mõnel juhul võib polüartriit liigeseid mõjutada.

Mis on polüartriit?

Polüartriit on haigusseisund, mis mõjutab mitut liigest. Kõige tavalisemad sümptomid on valu, jäikus ja turse. Polüartriit võib mõjutada liigeste liikuvust ja põhjustada puude.

Polüartriit on seisund, mis mõjutab vähemalt viit liigest. Sümptomid on sarnased artriidi sümptomitega, kuid on tavaliselt raskemad. Enamik polüartriidiga inimesi kogeb liigestes valu, jäikust ja turset. Mõnel juhul võib haigusseisund põhjustada ka väsimust, kehakaalu langust ja üldist halb enesetunne.

Polüartriidi põhjused pole veel täielikult teada. Arvatakse, et rolli mängivad nii geneetilised kui ka keskkonnategurid. Mõned polüartriidi vormid, nagu reumatoidartriit, näivad olevat põhjustatud autoimmuunreaktsioonist, mille käigus immuunsüsteem ründab liigesekõhre. Muud polüartriidi vormid võivad olla põhjustatud infektsioonidest või muudest haigusseisunditest. Polüartriidi ravi sõltub põhjusest.

Enamikul juhtudel on soovitatav kombineerida ravimeid ja füsioteraapiat. Polüartriidi raviks tavaliselt kasutatavate ravimite hulka kuuluvad valuvaigistid, põletikuvastased ravimid ja kortikosteroidid. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks ka operatsioon.

Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

Kuidas polüartriit liigeseid mõjutab?

Liigesed on polüartriidi üks peamisi tunnuseid. Haigus põhjustab liigestes valu, jäikust ja turset. See võib põhjustada liigeste liikuvuse vähenemist. Mõnel juhul võivad liigesed ka deformeeruda. Polüartriit võib liigeseid mõjutada mitmel viisil. Haigus põhjustab liigestes valu, jäikust ja turset.

See võib põhjustada liigeste liikuvuse vähenemist. Mõnel juhul võivad liigesed ka deformeeruda. Polüartriit on krooniline haigus, mis kahjustab liigeseid. Haigus areneb faasides. Ägenemise ajal ilmnevad sümptomid ootamatult ja võivad olla väga valusad. Mõne päeva või nädala pärast sümptomid kaovad ja liigesed taastuvad. Need taastumisperioodid võivad aga muutuda lühemaks ja lõpuks üldse katkeda.

Polüartriit on seisund, mis mõjutab paljusid keha liigeseid. See võib põhjustada tugevat valu ja liikumispiiranguid. Mõnel juhul võib polüartriit põhjustada ka liigeste deformatsiooni.

Polüartriit on haigus, mis mõjutab paljusid keha liigeseid. Need kannatavad kannatavad liigeste valu ja jäikuse all. Haigus võib liigeseid nii palju mõjutada, et need ei saa korralikult liikuda. Rasketel juhtudel võib polüartriit põhjustada liigese deformatsiooni.

Millised on polüartriidi ravivõimalused?

Polüartriidi ravi võib olla keeruline, kuna haigusseisundi põhjused on sageli teadmata. Seetõttu on ravi suunatud haigusseisundi sümptomite leevendamisele ja selle süvenemise ärahoidmisele.

Kõige tavalisem polüartriidi ravi on põletikuvastaste ravimite võtmine. Need ravimid võivad vähendada liigesevalu ja põletikku. Steroidsüstid kahjustatud liigesesse võivad samuti aidata vähendada valu ja põletikku. Rasketel polüartriidi juhtudel võib osutuda vajalikuks operatsioon kahjustatud liigese asendamiseks.

Kuid see on vajalik ainult harvadel juhtudel. Polüartriit võib olla pikaajaline seisund, mis võib aja jooksul süveneda. Seetõttu on oluline rääkida oma arstiga võimalikest ravivõimalustest, et leida teile parim võimalik ravi.

Polüartriidi ravi sõltub haigusseisundi tõsidusest. Kergematel juhtudel võib piisata konservatiivsest ravist valuvaigistite ja põletikuvastaste ravimitega. Kuid raskemad juhtumid nõuavad tavaliselt ravimite ja füsioteraapia kombinatsiooni. Põletikuvastased ravimid, mida saab kasutada polüartriidi korral, on järgmised:

 1. MSPVA-d (mittesteroidsed põletikuvastased ravimid), nagu ibuprofeen või diklofenak; – kortikosteroidid, nagu prednisoloon;
 2. DMARD-id (haigust modifitseerivad reumavastased ravimid), nagu metotreksaat või sulfasalasiin. Füsioterapeutilised meetmed, nagu füsioteraapia ja massaaž, võivad aidata leevendada valu. parandada liigeste liikuvust, et parandada. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks ka kirurgiline ravi.

Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

Kuidas ennetada?

Tervislik eluviis on parim polüartriidi ennetamine. See tähendab tasakaalustatud toitumist ja regulaarset treeningut. Samuti tuleks vältida suitsetamist, kuna see suurendab artriidi riski. Kui teil on juba artriit, võite proovida sümptomeid leevendada valuvaigistite ja põletikuvastaste ravimitega. Füüsiline teraapia ja massaaž võivad samuti aidata valu leevendada. Rasketel juhtudel võib osutuda vajalikuks ka operatsioon.

Polüartriidi puhul ei ole kindlat ennetust, kuid mõned meetmed võivad riski vähendada. Nende hulka kuuluvad:

 • tasakaalustatud toitumine, mis on rikas vitamiinide ja mineraalide poolest
 • regulaarne treening, mis hoiab teie liigesed paindlikud
 • kehakaalu langetamine, kui olete ülekaaluline
 • liigeste vigastuste ennetamine

3 Kommentare

 1. Arthroneo aitas mul lõpuks liigesevalust üle saada

  Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

 2. Arthroneo on looduslik toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalude leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Eelised:

  Leevendab liigese- ja lülisambavalu
  Vähendab põletikku
  Parandab liikuvust
  See parandab elukvaliteeti

  Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

 3. Arthroneo on toidulisand, mida kasutatakse liigese- ja lülisambavalu leevendamiseks. See koosneb taimeekstraktidest ja muudest looduslikest koostisosadest, millel on põletikuvastased ja valuvaigistavad omadused.

  Mis on polüartriit ja kuidas see liigeseid mõjutab

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here