Miks tekivad ülahuule kortsud ja mida saate nende vastu ette võtta.

Kortsude loomulik kulg Vanuse kasvades muutub nahk õhemaks ja seetõttu tundlikumaks. Kollageeni ja elastiini tootmine väheneb, mis tähendab, et nahk kaotab oma elastsuse ja elastsuse. Tulemuseks on kortsud ja lõtvunud näojooned. See protsess on täiesti loomulik ja kahjuks ei saa seda peatada. Tervislikke eluviise järgides ja oma naha eest hoolitsedes saate aga tagada, et kortsude teke viibib võimalikult kaua.

Mis on ülahuule kortsude põhjused? Ülahuule kortsud tekivad peamiselt üle 50-aastastel naistel ja on tavaliselt loomuliku vananemisprotsessi tagajärg. Neid võivad põhjustada ka ebatervislikud eluviisid, näiteks suitsetamine. Päikesestressis või kuivale nahale kipub ka kortse tekkima.

Millised ravivõimalused on olemas? Ülahuule kortsude ravi varieerub sõltuvalt põhjusest. Looduslikust vananemisprotsessist tingitud kortsude puhul võivad nahka pinguldada ja kortse vähendada kvaliteetsete toimeainetega nagu hüaluroonhape või retinool hooldustooted.

Regulaarsed näohooldused kosmeetiku juures või ilukliinikus võivad samuti parandada naha elastsust ja seeläbi vähendada kortse. Rasketel juhtudel aitab Botox-ravi või täitesüstid pinguldada näojooni ja siluda sügavamaid kortse.

1. Kuidas tekivad ülahuule kortsud?

Nahk on meie suurim organ ja koosneb mitmest kihist. Ülemine kiht, epidermis, on kõige õhem ja koosneb surnud rakkudest. Epidermise all on pärisnahk, paksem kiht, mis koosneb kollageeni- ja elastiinikiududest, närvidest, veresoontest ja karvanääpsudest.

Dermis annab nahale tugevuse ja elastsuse. Ülahuule kortsud tekivad siis, kui nahk selles piirkonnas õheneb või kollageeni- ja elastiinikiud nõrgenevad. Mõlemad võivad ilmneda vanusega. Nahk muutub õhemaks, sest rakud kasvavad aja jooksul aeglasemalt tagasi. Kollageeni- ja elastiinikiud nõrgenevad aja jooksul lagunedes.

Kuid on ka teisi tegureid, mis võivad põhjustada ülahuule kortse. Näiteks suitsetamine või UV-kiired võivad nahka kahjustada ja seega kiirendada kortsude teket.

2. Ülahuule kortsude põhjused

Ülahuule kortsudel võivad olla erinevad põhjused. Esiteks võivad need olla geneetilised. Kui kellelgi peres on juba ülahuule kortsud, siis tõenäoliselt tekivad need kortsud ka teistele pereliikmetele.

Teisest küljest võivad ülahuule kortsud tekkida ka naha vananemise tagajärjel. Vanusega muutub nahk õhemaks ja kaotab oma elastsuse. See võib põhjustada kortsude teket. Lisaks võib päikese käes viibimine kiirendada naha vananemist ja seeläbi aidata kaasa ka ülahuule kortsude tekkele. Mida saate teha ülahuule kortsude vastu? Ülemise huule kortsude vastu võitlemiseks on erinevaid viise.

Ühest küljest saab kasutada spetsiaalseid kreeme või seeriaid, mis parandavad naha elastsust ja seeläbi ennetavad või minimeerivad kortse. Teisalt on ka erinevaid ravimeetodeid, millega saab kortse vähendada või isegi täielikult kaotada. Nende hulka kuuluvad näiteks Botoxi süstid või laserravi. Milline meetod on teie jaoks parim, sõltub erinevatest teguritest ja seda tuleks arsti või dermatoloogiga arutada.

3. Mida saab teha ülahuule kortsude vastu?

Kui teil on ülahuule kortsud, võite proovida erinevaid ravimeetodeid nende vähendamiseks või kõrvaldamiseks. Mõned kõige tõhusamad ravivõimalused on järgmised:

1. Botoxi süstid Botox on tavaline kortsudevastane vahend ja see toimib ka ülahuule joontel. Botox süstitakse kahjustatud piirkonna lihastesse ja seejärel lõdvestab lihaseid, mille tulemusena vähenevad kortsud. Mõju kestab tavaliselt 3-6 kuud.

2. Täitesüstid Kortsude täiteained süstitakse kortsude piirkonda ja aitavad neid täita ja muuta need siledamaks. Enamik täiteaineid on valmistatud hüaluroonhappest, looduslikust ainest, mida meie kehas juba leidub. Täitesüstide mõju kestab tavaliselt 6-12 kuud.

3. Laserravi Laserhooldused aitavad siluda naha pinda ning vähendada peeneid jooni ja kortse. See ravimeetod toimib kõige paremini kergete kuni mõõdukate kortsude korral. Laserravi mõju ei ole tavaliselt kohe nähtav ja soovitud efekti saavutamiseks võib vaja minna mõnda seanssi.

4. Mikrodermabrasioon Mikrodermabrasioon on mehaaniline kooriv hooldus, mis eemaldab naha pealmise kihi, et pinguldada nahka ja vähendada kortse. See ravi on valutu ja seda saab tavaliselt läbi viia ühe seansi jooksul. Tulemused on tavaliselt kohe nähtavad ja kestavad tavaliselt paar nädalat.

miks-ülahuule-kortsud-ilmuvad-ja-mille vastu-saate-teha

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Järeldus

Nüüd, kui oleme uurinud ülahuule kortsude põhjuseid ja ravivõimalusi, võime jõuda järeldusele. Kortsud ülahuulel on tavaliselt märk loomulikust vananemisprotsessist.

Need on põhjustatud naha elastsuse ja elastsuse vähenemisest. Päikesepaistelised päevad ja suitsetamine võivad samuti kaasa aidata kortsude kiiremale tekkele. Õnneks on mitmeid ravivõimalusi, mis võivad tõhusalt võidelda ülahuule kortsude vastu. Nende hulka kuuluvad puuviljahapped, laserravi ja Botox. Igaüks, kes otsustab ravi kasuks, peaks eelnevalt oma uuringud läbi viima ja ideaalis küsima nõu arstilt või dermatoloogilt.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert