armastan-tervist

Miks küüneseen on ebahügieeniline ja mis selle vastu aitab.

1. Küüneseen on ebasanitaarne

Küüneseen ei kujuta endast ohtu hügieenile, kuid kui te ei ole ettevaatlik, võib see olla ebahügieeniline. Küünte seen on nakkus, mis võib kergesti ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Nakkus võib levida otsese kontakti kaudu või samu küünetööriistu kasutades. Küüneseent võib leida ka põrandatel või saunades ning seetõttu tuleks seda regulaarselt desinfitseerida. Küünte seen on levinud infektsioon, mis ei ole alati tõsine, kuid võib olla ebamugav.

Nakkus põhjustab küünte pruuni või kollase värvuse ja võib levida küünte ümber olevale nahale. Rasketel juhtudel võivad küüned muutuda rabedaks ja praguneda. Küüneseen ei ole ohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav ja raskesti ravitav. Küüneseen ei kujuta endast ohtu hügieenile, kuid kui te ei ole ettevaatlik, võib see olla ebahügieeniline.

Küünte seen on nakkus, mis võib kergesti ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Nakkus võib levida otsese kontakti kaudu või samu küünetööriistu kasutades. Küüneseent võib leida ka põrandatel või saunades ning seetõttu tuleks seda regulaarselt desinfitseerida.

2. Küüneseen on nakkav

Küünte seen on nakkav. Kui teil on küüneseen, on seda lihtne teistele edasi anda. See on eriti probleemne, kui teil on teiste inimestega tihe kontakt, näiteks kontoris või perekonnas. Seega, kui teil on küüneseen, peaksite olema eriti ettevaatlik, et mitte teisi inimesi nakatada.

Küünte seenhaiguse edasikandumiseks on mitu võimalust. Näiteks võite selle saada otsesel kokkupuutel varbaküünte seenhaigusega inimesega. Või saate selle sama vannitoa või käterätikuga. Küüneseen võib edasi kanduda ka jalanõude või sokkide kaudu. Kui kahtlustate, et teil on küüneseen, peaksite võimalikult kiiresti arsti poole pöörduma. Ta annab teile õige ravi ja ütleb teile, kuidas teisi inimesi mitte nakatada.

Küüneseen pole mitte ainult inetu, vaid ka ebahügieeniline. Paljud inimesed ei tea, et varbaküüneseen on nakkav ja võite selle kergesti püüda teistelt inimestelt või esemetelt. Kui puutute seenega kokku, näiteks avalikus asutuses vannis või duši all käies, võite seente eosed kinni püüda ja nendega nakatuda.

. Eosed võivad levida ka jagatud käte- või küünehooldustoodete, näiteks kääride, harjade või viilide kaudu. Küüneseenega nakatumise vältimiseks tuleks alati kasutada oma riistu ja neid regulaarselt desinfitseerida.

miks küüneseen on ebahügieeniline.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Küüneseenel võivad olla tõsised tagajärjed

Küüneseen ei ole mitte ainult ebahügieeniline, vaid sellel võivad olla ka tõsised tagajärjed. Kui seda ei ravita, võib see levida küüntele ja nahale ning põhjustada infektsiooni. Küüneseen on eelduseks ka muudele infektsioonidele, nagu näiteks jalaseen. Seega, kui teil on küüneseen, peaksite kindlasti konsulteerima arstiga ja saama ravi.

Kui teil on küüneseen, peaksite teadma, et olete nakatunud seeninfektsiooni. Mõned inimesed arvavad ekslikult, et said seeni halva hügieeni või määrdunud varbaküünte tõttu. Küüneseen ei ole aga isikliku hügieeni kehva pidamise tagajärg ja võib areneda isegi väga puhastel inimestel.

4. Kuidas küüneseenest lahti saada

! Küüneseen pole mitte ainult ebahügieeniline, vaid ka väga valus. Õnneks on mõned näpunäited, kuidas sellest lahti saada. Siin on mõned neist:

1. Kasutage spetsiaalset küüneseene kreemi või salvi. Need on tavaliselt väga tõhusad ja võivad infektsiooni kiiresti eemaldada.

2. Pihustage kahjustatud piirkonda antiseptilise pihustiga. See tapab infektsiooni ja leevendab valu.

3. Kasuta spetsiaalset küüneseene eemaldajat. See tapab nakkuse ja jätab küüned puhtaks ja terveks.

4. Kandke lahtisi hingavaid kingi ja sokke. See hoiab ära seene edasise leviku ja annab teile uued küüned.

5. Hoidke jalad alati puhtad ja kuivad. Pärast duši all või vannis käimist pühkige neid korralikult ja kandke seejärel niiskuse eemaldamiseks puuvillaseid sokke.

6. Kasutage jalapuudrit, et niiskust jalgadelt eemal hoida. Saate seda osta igas apteegis või apteegis.

7. Vahetage regulaarselt jalanõusid ja sokke, et vältida seente edasist levikut. Õhutage oma kingi regulaarselt värskes õhus, et vältida seente ellujäämist.

Küüneseen pole mitte ainult inetu, vaid ka äärmiselt ebahügieeniline. Seened võivad tegelikult levida ka teistesse naha ja juuste osadesse, kus nad võivad samuti põhjustada infektsioone. Küünte seen ei ole kahjutu ja seda tuleks ravida niipea kui võimalik. Kuidas aga tüütutele seentele vastu astuda?

Parim viis küüneseene ennetamiseks on hea hügieen. Mõjutatud küüsi tuleb regulaarselt pesta ja desinfitseerida. Vannis või duši all käies tuleks ka jälgida, et küüned liiga kaua märjad ei oleks. Kui küüneseen on juba puhkenud, on erinevaid ravivõimalusi. Ühelt poolt on kreemid ja salvid, mis peaksid seentele lõpu tegema. Teisest küljest võite võtta tablette, mille peab tavaliselt välja kirjutama arst.

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert