Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Papilloomide eemaldamiseks on mitu võimalust. Teie jaoks parim meetod sõltub mitmest tegurist, sealhulgas: – papilloomide suurusest ja asukohast – teie üldisest tervislikust seisundist – teie eelistustest ja ootustest. Mõned kõige levinumad meetodid papilloomide eemaldamiseks on: – Krüoteraapia (krüoteraapia):

See on meetod, mille käigus papilloomid külmutatakse vedela lämmastikuga. Ravi on tavaliselt valutu ja ei vaja anesteesiat. Kuid papilloomide täielikuks kadumiseks võib kuluda mõni päev või nädal. Samuti on väike oht, et papilloomid ilmuvad uuesti.

 1. Ekstsisioon: see on kirurgiline meetod, mille käigus kasutatakse papilloomide eemaldamiseks nuga või muud tüüpi lõikeriista. Ravi nõuab tavaliselt lokaalanesteetikumi ja seda saab läbi viia haiglas või ambulatoorses asutuses. Siiski on väike oht, et armid jäävad või papilloomid tekivad uuesti.
 2. Laser ablatsioon: see on suhteliselt uus meetod papilloomide eemaldamiseks. Selle meetodi puhul kasutatakse papilloomide eemaldamiseks võimsat laserkiirt.

Ravi ei vaja tavaliselt anesteesiat ja on valutu. Kuid papilloomide täielikuks eemaldamiseks võib kuluda mitu laserseanssi. Jällegi on oht, et armid jäävad või papilloomid ilmuvad uuesti.

Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Milliseid vahendeid on papilloomide raviks?

Papilloomide raviks on mitmeid erinevaid vahendeid. See sisaldab:

 • Papilloomide kirurgiline eemaldamine. See on kõige levinum papilloomide ravimeetod ja reeglina saab seda teha ühe seansi jooksul.
 • Spetsiaalsete kreemide või losjoonide kasutamine, mis eemaldavad papilloomid. Need abinõud on tavaliselt väga ohutud ja toimivad mõne päeva jooksul.
 • Laserteraapia kasutamine papilloomide raviks. See meetod on väga tõhus, kuid sellel võib olla ka mõningaid kõrvalmõjusid.
 • Papilloomid on väikesed kahjutud kasvajad, mis tavaliselt ilmuvad kaelale, kätele või rinnale. Sageli võib neid näha ka ninal või näol. Kuid papilloomid võivad ilmneda ka teistes kehaosades.

Need on tavaliselt kahjutud ega vaja ravi. Siiski on mõned vahendid papilloomide eemaldamiseks.

See sisaldab:

 • kreemid või salvid aktiivsete koostisosadega, nagu salitsüülhape, teepuuõli või tuja ekstrakt
 • Kodused abinõud, nagu äädikas, sidrun või küüslauk
 • -aserravi
 • rüoteraapia (külmutamine) Milline vahend on kõige sobivam, sõltub asjaoludest.

Igal juhul peate enne ravi alustamist nõu pidama arstiga.

Paljud inimesed mõtlevad, kas on soovitatav oma papilloomid ise eemaldada. Kuid see ei ole soovitatav, kuna see võib olla ohtlik ja põhjustada papilloomide tagasitulekut. Kui otsustate papilloomid eemaldada, peaksite seda alati tegema arstil või muul tervishoiutöötajal.

Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Kuidas papilloomid eemaldatakse?

Papilloomide eemaldamiseks on mitu võimalust. Kõige tavalisem meetod on kirurgiline eemaldamine, mille käigus arst eemaldab papilloom skalpelliga. Muud meetodid hõlmavad laser- või raadiolainetehnoloogia kasutamist, keemilist koorimist ja krüoterapeutilisi ravimeetodeid. Kirurgiline eemaldamine on kõige ohutum ja tõhusam meetod papilloomide eemaldamiseks.

Kuid see on ka kõige kallim ja võib põhjustada ebameeldivaid kõrvalmõjusid, nagu armid ja valu. Tõhusad ravivõimalused on ka laser- ja raadiolaineteraapia, kuid need võivad olla ka kallid ja põhjustada ebameeldivaid kõrvalmõjusid. Keemilised koorimised ja krüoterapeutilised protseduurid on vähem invasiivsed kui kirurgilised protseduurid, kuid need võivad olla vähem edukad ja neil võib olla rohkem ebameeldivaid kõrvalmõjusid.

Kas pärast eemaldamist võivad papilloomid uuesti tekkida?

Paljud inimesed muretsevad, et pärast papilloomide eemaldamist võivad need uuesti ilmuda. See aga nii ei ole. Kui papilloom eemaldatakse, eemaldatakse see täielikult. Selle tagasituleku võimalus on väga väike. Siiski on mõned tegurid, mis võivad suurendada papillomatoosi kordumise riski, sealhulgas:

 1. Anatoomiline asukoht: mõned kehapiirkonnad on papilloomide tekkele altid kui teised. See hõlmab eelnevalt mainitud piirkondi, nagu nina, suu ja kõri.
 2. Halb hügieen: kui te ei järgi nõuetekohast isiklikku hügieeni, suureneb seente ja bakterite koloniseerumise ja nahahaiguste tekke oht.
 3. Sekspartneri vahetamine: mida sagedamini seksipartnerit vahetate, seda suurem on HPV viiruse nakatumise oht. Need viirused on keskkonnasõbralikud ja kergesti levivad.

Jah, pärast eemaldamist võivad papilloomid uuesti tekkida. Siiski on oluline märkida, et see ei tähenda tingimata, et papilloomid kasvavad tagasi täpselt samas kohas. Mõnel juhul võivad papilloomid tekkida mujal kehas.

Kui olete mures, et teie papilloomid võivad tagasi tulla, pidage nõu oma arstiga riski minimeerimiseks.

Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Mis on parim meetod papilloomide ennetamiseks?

Nagu juba mainitud, on HPV vaktsineerimine üks parimaid viise papilloomide vältimiseks. Vaktsineerimine on aga mõeldud ainult 26-aastastele või noorematele inimestele. Vananedes ei pruugi vaktsineerimine olla nii tõhus. Muud viisid papilloomide vältimiseks on järgmised:

 1. Lõpetage suitsetamine
 2. Vältige päikese käes viibimist nahal
 3. Päikese kätte minnes kandke pikki riideid ja päikesekaitsekreemi – Vältige kokkupuudet kemikaalide ja saasteainetega

2 Kommentare

 1. Proovisin enne Papistopi paljusid tooteid, kuid ükski ei andnud tulemusi, mida lootsin. Soovitan soojalt

  Kuidas papilloome õigesti eemaldada

 2. Papistop on tõeliselt hämmastav! Kasutades seda vaid ühe nädala jooksul, olen juba näinud oma naha märkimisväärset paranemist

  Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here