Onycosolve

Kuidas küüneseent ennetada!

1. Mis on küüneseen?

Küünte seen on levinud haigus, mida põhjustavad seened. Seened võivad kasvada küüntel ja ka küünte all. Küüneseen ei ole ohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav ja küüsi tugevalt kahjustada.

Kuidas küüneseent ennetada!

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

2. Küüneseene põhjused

Küünte seen on tavaline nahahaigus, mille põhjustab seen. Seisund mõjutab kõige sagedamini varbaküüsi, kuid võib mõjutada ka sõrmeküüsi. Küüneseen ei ole mitte ainult ebamugav, vaid sellel võivad olla ka tõsised tagajärjed. Küüneseent põhjustab seene, mis paikneb naha ja küünte ülemistesse kihtidesse.

Enamikul inimestel tekib küüneseen kokkupuutel seenega. See seen võib levida niiskes keskkonnas, näiteks vannitoas või basseinis. See võib levida ka kitsaste kingade või sokkide kaudu. Küüneseene kõige levinum põhjus on seen nimega Trichophyton rubrum. See seen elab tavaliselt nahal ega põhjusta mingeid sümptomeid. Teatud keskkondades, näiteks vannitoas või basseinis, võib seen aga areneda ja paljuneda.

Kui seen satub küüntele, võib see juurduda ja põhjustada küüneseent. Küünte seen ei ole ohtlik, kuid see võib olla ebamugav ja põhjustada tõsiseid tüsistusi. Haigus võib levida kogu küünele (lamerakujuline epiteel) ja põhjustada küünte hapraid, kollaseid või pragusid. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada küünte ümbritseva naha nakatumist. Küüneseen on eriti ohtlik inimestele, kellel on suhkurtõbi või muud verevoolu kahjustavad seisundid.

3. Küüneseene ennetamine

Küüneseene ennetamiseks saate teha mõningaid asju. Esiteks peaksite hoidma oma küüned puhtad ja kuivad. Kui astud märjale või niiskele maapinnale, kandke sokkidega kingi, et hoida jalad kuivana.

Samuti kandke mugavaid jalatseid, mis pole liiga kitsad. Samuti tuleks regulaarselt kärpida oma sõrme- ja varbaküüsi ning mitte lasta neil liiga pikaks venida. Lõika oma küüned sirgeks ja vältige nende voltimist ega mõlkimist. Ärge kasutage küüneviile, mida teised inimesed on kasutanud, ja peske neid enne kasutamist põhjalikult seebi ja veega. Samuti proovige hoida oma nahk puhas ja kuiv. Kui higistate, peske kohe põhjalikult maha.

Kandke ka puhtaid riideid ja sokke. Ärge kasutage teiste inimeste riideid ega rätikuid. Mikroobide hävitamiseks peske riideid regulaarselt kuumas vees. Kui teil on küüneseen või kellelgi teie perekonnas on see, peaksite püüdma vältida seente levikut. Ärge kasutage teiste inimeste käte- või varbaküünekäärisid ega viile. Puhastage hoolikalt kõik esemed, mis on kahjustatud küüntega kokku puutunud. See hõlmab harju, rätikuid ja linasid. Samuti desinfitseerige kõik pinnad desinfektsioonivahendiga, mis tapab seeni.

Küünte seen on levinud haigus, mis põhjustab paljudele inimestele ebamugavaid sümptomeid. Kõige levinumad sümptomid on kahjustatud piirkondade sügelus, valu ja põletustunne. Kuid küüneseen ei ole mitte ainult ebamugav, vaid võib õigeaegse ravi puudumisel põhjustada ka tõsiseid terviseprobleeme. Küünte seenhaiguste ennetamiseks on mõned lihtsad näpunäited, mida saate järgida. Esiteks peaksite oma jalgu regulaarselt pesema ja põhjalikult kuivatama.

See hoiab ära bakterite ja seente tungimise läbi naha ning võime paljuneda. Teiseks peaksite oma varbaküüsi regulaarselt kärpima ja hoidma need puhtana. Seened võivad kasvada paksenenud või lõhenenud küüntes, seega on oluline hoida oma küüned heas seisukorras. Kolmandaks peaksite alati kandma jalgu puhastes sokkides ja kingades. See vähendab bakterite ja seente sattumise tõenäosust nahka. Neljandaks peaksite oma keha niisutama piisava koguse veega, et nahk oleks terve. Ja viimane, kuid mitte vähem oluline, peaksite oma jalanõusid regulaarselt desinfitseerima, eriti kui viibite avalikes kohtades, nagu vannituba või dušš.

Kuidas küüneseent ennetada!

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Küüneseene ravi

Küüneseen on tavaline ja ebamugav seisund, mis jääb sageli pikka aega ravimata. Paljudel juhtudel saab aga küüneseent edukalt ravida. Küüneseene ravivõimalusi on mitu, alates paiksest ravist kreemide ja lahustega kuni suukaudsete ravimiteni. Enamik inimesi, kellel on varbaküünte seenhaigus, vajavad seente täielikuks kõrvaldamiseks mitme ravi kombinatsiooni. Küüneseene paikseks raviks kasutatakse tavaliselt seeni hävitavate kreemide või lahuste kasutamist. Neid ravimeid tuleb tavaliselt kasutada iga päev, kuni küüneseen on täielikult kadunud.

Mõnel juhul võib osutuda vajalikuks ravi jätkata pikema aja jooksul, et seene ei taastuks. Suukaudselt manustatavad ravimid on tavaliselt vajalikud siis, kui paiksest ravist üksi seene kõrvaldamiseks ei piisa. Need ravimid toimivad seestpoolt, tapavad seene enne, kui see võib edasi levida.

Suukaudselt manustatavaid ravimeid tuleb tavaliselt võtta mitu nädalat. Mõnel juhul võib siiski osutuda vajalikuks ravimi võtmine pikema aja jooksul. Rasketel küüneseene juhtudel võib osutuda vajalikuks kahjustatud küünte eemaldamine. Kuid see on vajalik ainult harvadel juhtudel ja seda tuleks teha ainult arstiga konsulteerides. Mõjutatud küünte eemaldamine on tavaliselt kiire ja tõhus küüneseene ravi.

Küünte seen on levinud nakkushaigus, mis võib ravimata jätmise korral põhjustada valusaid sümptomeid. Õnneks on seenest vabanemiseks tõhusaid ravivõimalusi. Kui teil on küüneseen, on kõige parem konsulteerida oma perearsti või nahaarstiga. Nad võivad anda teile retseptiravimeid, mis tapavad seene.

Samuti on mõned käsimüügiravimid, mida saab apteegist osta. Küüneseene ravimisel on oluline hoolikalt järgida juhiseid ja jätkata ravi nii kaua, kui arst soovitab. Vastasel juhul on oht, et seen tuleb tagasi. Kui teil on küüneseen, võivad järgmised meetmed aidata vähendada uuesti nakatumise ohtu:

– Kandke hingavast materjalist kingi ja sokke, et hoida niiskust jalgadest eemal. – Vahetage oma sokke ja jalanõusid regulaarselt, eriti pärast ujumist või duši all käimist.

– Hoidke jalad puhtad ja kuivad. Peske oma jalgu iga päev põhjalikult sooja vee ja seebiga ning seejärel kuivatage need hästi. – Ärge kasutage teiste inimeste käte- või jalavanne ega pediküüriseadmeid.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here