Küünte seen: kuidas nakatuda ja kuidas seda ravida.

Küünte seen: kuidas nakatuda ja kuidas seda ravida.

Kui teil on küüneseen (onühhomükoos), võite nüüd maha rahuneda. Enamasti on seenest võimalik vabaneda vaid mõne päevaga. Siit saate teada, kuidas kõige paremini ravida ja mida saate kordumise vältimiseks ise teha. Kõigepealt peaksite teadma, et küüneseen ei ole suguhaigus.

See on tavaline seente põhjustatud infektsioon. Need seened võivad kinnituda nahale või küünte alla ja põhjustada infektsiooni. Enamasti on küüneseen kahjutu ja kulgeb tüsistusteta. Kuid rasketel juhtudel võib see põhjustada valu, sügelust ja põletikku. Hea uudis on see, et enamikul juhtudel on küüneseenest võimalik vabaneda vaid mõne päevaga. Siin on mõned kõige tõhusamad ravivõimalused:

1. Seenevastased kreemid või salvid Neid ravimeid kasutatakse välispidiselt ja neid saab tavaliselt apteekidest ilma retseptita. Seenevastased kreemid või salvid sisaldavad selliseid toimeaineid nagu klotrimasool või mikonasool, mis peatavad seente paljunemise. Tavaliselt tuleb neid ravimeid kanda kahjustatud küüntele ja küünte ümbritsevale nahale kaks kuni kolm korda päevas. Ravi kestab tavaliselt umbes neli nädalat.

2. Suukaudsed seenevastased ravimid Neid ravimeid võetakse tablettide kujul ja neid peab määrama arst. Nende ravimite toimeained (nagu flukonasool või terbinafiin) ründavad seeni, takistades nende paljunemist. Ravi kestab tavaliselt umbes neli kuni kuus nädalat.

3. Laserravi Rasketel küüneseene juhtudel võib osutuda vajalikuks laserravi. Selle ravi käigus suunatakse võimas laserkiir kahjustatud küünele, et seeni hävitada. Hoolitsus kestab tavaliselt vaid paar minutit ja soovitud efekti saavutamiseks tuleb seda mitu korda korrata.

1. Mis on küüneseen?

Küünte seen on tavaline haigus, mille põhjustab seen või pärm. Nakkus mõjutab tavaliselt ühte või mitut küünt ja muudab küüne kollaseks, pruuniks või valkjaks. Küünte seen võib levida ka ümbritsevatele nahapiirkondadele, põhjustades sügelust, valu ja punetust.

2. Kuidas tekib küüneseen?

Küünte seen on levinud haigus, mille põhjustab seen. Nakatumine toimub tavaliselt otsesel kokkupuutel patogeeniga, näiteks avalikes vannitubades või riietusruumides. Harvadel juhtudel võib nakatumine tekkida ka saastunud vee või pinnase kaudu. Küünte seen ei ole nakkav, mis tähendab, et te ei saa seda nakatunud inimesega kokkupuutel.

3. Küüneseene sümptomid

Küünte seen on levinud infektsioon, mis on kergesti ülekantav. Sümptomid võivad olla erinevad, alates kergest sügelusest kuni tugeva valuni. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada isegi veremürgitust. Küünte seeninfektsiooni esimesed nähud on sageli väikesed. Sageli märkavad patsiendid, et midagi on valesti, alles siis, kui küünte värvus on muutunud või deformeerunud.

Enamikul juhtudel algab infektsioon ühest või kahest varbaküüsest. Mõjutatud küüned muutuvad kollakaks või pruunikaks ja hakkavad kõverduma. Aja jooksul muutuvad nad rabedaks ja karedaks. Kui küüneseent ei ravita, võib see levida teistele küüntele või küünte ümbritsevale nahale. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada isegi veremürgitust.

Küünte seen: kuidas nakatuda ja kuidas seda ravida.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Küüneseene ravivõimalused

Küüneseen on tavaline ja ebamugav seisund, mida on sageli raske ravida. Siiski on mõned ravivõimalused, mis aitavad seentega võidelda ja sümptomeid leevendada. Seenevastased ravimid on ravimid, mis tapavad seeni. Nende hulka kuuluvad terbinafiin (Lamisil) ja itrakonasool (Sporanox). Seenevastased ravimid on saadaval tablettide või kreemide kujul ja neid kasutatakse tavaliselt üks või kaks korda päevas.

Ravi kestab tavaliselt neli kuni kuus nädalat. Küüneseenega võitlemisel võib abi olla ka laserravist. Selle protseduuri käigus suunatakse laserkiir kahjustatud küünele, et seeni hävitada. Laserravi on aga kallis ja pole veel päris selge, kui tõhusad need on. Teine ravivõimalus on UV-valguse kasutamine. Selle protseduuri käigus on UV-valgus suunatud kahjustatud küüntele, et hävitada seene.

UV-valgusravi on aga kallis ja pole päris selge, kui tõhusad need on. Raskete küünte seenhaiguste korral võib osutuda vajalikuks kirurgiline ravi. Sellisel juhul eemaldatakse kahjustatud küüs. Kirurgilised ravimeetodid on aga sageli valulikud ja on oht, et seene ilmub uuesti.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here