Onycosolve

Küüneseen – kuidas seenega edukalt võidelda

Küüneseen on tüütu ja ennekõike kangekaelne probleem. Kui olete sellesse nakatunud, on seenest väga raske vabaneda. Kuigi ravivõimalusi on palju, pole enamik neist täiesti edukad. Seetõttu on parim viis küüneseene ennetamiseks seeni mitte kokku tõmbuda.

Parim viis seda teha on hea hügieen. Seetõttu peske käsi ja varbaküüsi regulaarselt ja põhjalikult. Kasutage selleks antibakteriaalset seepi või puhastage küüned desinfitseerimisvahendiga. Kui viibite avalikes kohtades, näiteks vannis või saunas, peaksite alati kandma ujumisjalatseid. Kindlasti tuleks kanda ka ujumisjalanõusid välibasseinides või meres ujudes. Nii vähendate seentega nakatumise ohtu

1. Mis on küüneseen?

Küünte seen on tavaline seisund, mis mõjutab küüsi. Haigusetekitajateks on seened, mis võivad küüntel kasvada ja paljuneda. Küüneseen võib olla väga ebamugav ja küüntele väga kahjulik. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada ka nahainfektsiooni. Küünte seen ei ole ainult kosmeetiline probleem, vaid see võib olla ka väga valus.

Seened põhjustavad küünte all sügelust ja põletust. Rasketel juhtudel võivad küüned muutuda põletikuliseks ja ketendavad. Küünte seen on nakkav ja võib kergesti levida teistele inimestele. Küüneseen ei ole ohtlik seisund, kuid see võib olla väga ebamugav ja kahjustada tugevalt küüsi. Küüneseene edukaks raviks on oluline võidelda haigustekitajatega ja hoolitseda küünte eest.

2. Küüneseene põhjused

Küünte seen on levinud haigus, mille põhjustab seen. Küüneseene põhjuseid on erinevaid, kuid kõige levinum põhjus on nõrk immuunsüsteem. Teised põhjused võivad olla niiskus, näiteks liigne higistamine või kitsaste kingade kandmine. Küüneseent võib põhjustada ka küüne või küüne ümbritseva naha vigastus. Nõrk immuunsüsteem on küüneseene kõige levinum põhjus. Kui teie immuunsüsteem ei tööta korralikult, võib seen kergesti levida ja küüne nakatada.

Nõrk immuunsüsteem võib areneda mitmel viisil. Näiteks võib selle põhjuseks olla mõni haigus nagu vähk või HIV/AIDS. Teatud ravimid, näiteks kortikosteroidid, võivad samuti nõrgendada immuunsüsteemi ja seega soodustada küüneseent. Niiskus on veel üks levinud küüneseene põhjus.

Liigne higistamine või kitsaste kingade kandmine võib põhjustada niiskuse kogunemist jalgadele ja soodustada seeni. Küüneseene oht suureneb ka inimestel, kes veedavad palju aega supelasutustes või basseinis, kuna siinne õhuniiskus on seente levikuks ideaalne. Küünte või küünt ümbritseva naha vigastused võivad samuti põhjustada küüneseene teket. Vigastused muudavad seente küünte tungimise ja rünnaku lihtsamaks. Diabeetilised jalahaavandid on ka küüneseene sagedaseks põhjustajaks, kuna siin on vereringe sageli häiritud ja nahk on nakkustele vastuvõtlikum.

Küüneseen on väga kangekaelne infektsioon, millega saab sageli edukalt võidelda vaid ravimitega. Siiski on oluline teada, et küüneseenel on mitu põhjust ja mõnikord ühinevad mitmed tegurid. See artikkel käsitleb teist kõige levinumat varbaküüneseene põhjust: ebasanitaarseid tingimusi. Ebahügieenilised tingimused on üks peamisi põhjusi, miks küüneseen on nii kangekaelne ja tuleb pidevalt tagasi. Sest seened armastavad niisket ja sooja keskkonda – ja just seda meie küüntealune nahk pakub. Seega, kui tingimused on ideaalsed, võib seene kiiresti paljuneda ja infektsiooni süvendada.

Nii saate seenest kiiresti lahti

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Küüneseene sümptomid

Küüneseen on tavaline haigus, mis mõjutab peamiselt sõrme- ja varbaküüsi. Haigusetekitajad on seened, mis arenevad niiskes ja soojas keskkonnas. Küüneseene sümptomiteks on paksenenud küüned, rabedad küüned, kollased või valged laigud küüntel ja sügelus. Kaugelearenenud juhtudel võivad küüned maha kooruda ja küüne alla tekib tume laik. Küüneseen ei ole mitte ainult inetu, vaid võib olla ka väga valus. Õnneks on tõhusaid ravivõimalusi, mis võivad seente vastu edukalt võidelda.

4. Küüneseene ravivõimalused

Küüneseen on kangekaelne infektsioon, mida on raske ravida. Siiski on mõned ravivõimalused, mis aitavad seente vastu võidelda. Kõige tavalisem küüneseene ravi on kahjustatud küüntele ravimite manustamine. Need ravimid on kas seenevastased (seentevastased) või antiseptilised (bakteritevastased). Need võivad olla kreemide, losjoonide, pulbrite või pihustite kujul. Mõned neist ravimitest nõuavad arsti retsepti, teised on apteegis saadaval käsimüügis.

Ravi nende ravimitega võib kesta mõnest nädalast kuuni ja seene täielikuks hävitamiseks võib osutuda vajalikuks seda korrata. Rasketel küüneseene juhtudel võib arst välja kirjutada süsteemseid seenevastaseid ravimeid. Neid ravimeid võetakse pillide kujul ja nad ründavad seeni otse kehas. Kuid need sobivad ainult raskete infektsioonide korral ja neid tuleks võtta ainult arsti järelevalve all. Harvadel juhtudel saab küüneseent eemaldada ka kirurgiliselt.

Kuid see on vajalik ainult äärmiselt rasketel juhtudel ja seda peaks tegema ainult arst. Küüneseene ennetamiseks tuleks silmas pidada järgmist: – Vältige liibuvaid kingi ja sokke. – Kandke avalikes kohtades, näiteks basseinides või riietusruumides, sandaale või susse. – Vahetage regulaarselt kingi. – Hoidke oma varbaküüned puhtad ja hoolitsetud.

5. Küüneseene ennetamine

Ennetamine on sama oluline kui küüneseene enda ravi.Parim viis seente vältimiseks on ennetamine. Küüneseene ennetamiseks tuleks arvestada järgnevaga: -Kasuta puhtaid ja kuivi sokke ja jalanõusid. Kui jalad higistavad, vaheta sokke mitu korda päevas.

– Kandke sandaale või avatud jalanõusid avalikes kohtades, kus palju inimesi kõnnib (dušid, vannid, saunad, basseinid).

– Desinfitseerige oma jalatseid ja jalanõusid regulaarselt antiseptikumiga. -Hoidke oma varbaküüned puhtad ja lõigatud lühikeseks. -Ärge kasutage küüne kosmeetikat, nagu küünelakk või kreem, kuna need pehmendavad küüsi ja muudavad need seentele vastuvõtlikumaks.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here