Küüneseen: kuidas see küüne alla saab?

Küüneseen: kuidas see küüne alla saab?

Küünte seen on levinud haigus, mis võib mõjutada nii teismelisi kui ka täiskasvanuid. Seenhaigus ei ole ohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav ja põhjustada valu. Küünte seen on nakkav ja võib kiiresti levida. Nakatumise vältimiseks on oluline jälgida küünte õiget hooldust. Küüneseen on seente põhjustatud küünte põletik.

Nakkus võib levida kõikidele küüntele, kuid tavaliselt mõjutab see ainult ühte või kahte küünt. Küüneseent leidub tavaliselt varbaküüntel. Nakkus algab tavaliselt ühest või kahest küünest ja levib seejärel teistele küüntele. Küüneseen ei ole ohtlik, kuid see võib olla väga ebamugav ja valus. Küüneseene sümptomiteks on rabedad, kollakad või rohekad küüned. Küüned võivad muutuda karedaks ja ketendavaks ning küünealuselt maha kooruda.

Kaugelearenenud juhtudel võivad küüned täielikult eralduda. Küüneseen ei ole mitte ainult inetu, vaid võib olla ka väga valus. Nakkus on nakkav ja võib kergesti levida. Nakatumise vältimiseks on oluline jälgida küünte õiget hooldust. Küüneseen kandub tavaliselt edasi otsesel kokkupuutel patogeeniga. Seened elavad soojas ja niiskes keskkonnas ning võivad kergesti levida basseinides, saunades või riietusruumides.

Kitsad jalanõud aitavad kaasa ka varbaküüneseene levikule. Kuna nakkus on nakkav, peaksid varbaküünte seenhaigusega inimesed infektsiooni leviku vältimiseks oma küüsi regulaarselt hooldama ja ravima. Küüneseene ravimiseks on mitmeid võimalusi. Kõigepealt peaksite diagnoosi tegemiseks pöörduma oma arsti poole.

Teie arst soovitab teile sobivaima ravimeetodi. Paljudel juhtudel on seene hävitamiseks ette nähtud seenevastane ravi. Seenevastased ravimid on saadaval pillide või kreemide kujul ja neid kasutatakse tavaliselt nelja kuni kuue nädala jooksul. Rasketel juhtudel võib kahjustatud küünte eemaldamiseks osutuda vajalikuks kirurgiline ravi. Küünte seeninfektsiooni vältimiseks järgige neid nõuandeid: – Kandke alati puhtaid kingi ja sokke. – Vahetage regulaarselt sokke ja tuulutage kingi iga päev põhjalikult.

Küüneseen: kuidas see küüne alla saab?

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

1. Küünte seen: põhjused

Kuidas küüneseen küüne alla satub? Põhjused on erinevad ja sageli ebaselged. Paljudel juhtudel on põhjuseks nõrgenenud immuunsüsteem. Ebahügieenilised tingimused, suurenenud higistamine või vähenenud vereringe võivad põhjustada ka selle, et seen kinnitub küünele ja paljuneb.

2. Küünte seen: sümptomid

Küünte seen on levinud nakkushaigus, mis mõjutab peamiselt sõrme- ja varbaküüsi. Sümptomiteks on rabedad, kollakad või punakad küüned. Kuid küüneseen võib põhjustada ka sügelust, valu ja põletikku. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada isegi veremürgitust.

3. Küünte seen: ravivõimalused

Küünte seen on levinud infektsioon, mida saab kergesti ravida. On mitmeid ravivõimalusi, mis aitavad teil seenest lahti saada ja oma küüned taas terved välja näha. Kohalikud ravimid: neid ravimeid kantakse kahjustatud küüntele ja nad võitlevad seenega. Need on kreemide, pihustite või losjoonidena ja neid tuleb kasutada mitu korda päevas vastavalt arsti juhistele. Seenevastased ained:

Neid ravimeid võetakse pillide kujul ja nad võitlevad seenega seestpoolt väljapoole. Kõige tavalisemad küüneseenevastased ravimid on flukonasool ja terbinafiin. Neid tuleb võtta üks või kaks korda päevas vastavalt arsti juhistele. Laserteraapia: see on uus ravimeetod, mida pole veel täielikult uuritud.

Laserteraapiaga on spetsiaalne laser suunatud kahjustatud küüntele seente vastu võitlemiseks. Soovitud efekti saavutamiseks tuleb ravi mitu korda korrata. Kirurgiline ravi: rasketel juhtudel võib arst kirurgiliselt sekkuda ja kahjustatud küüne eemaldada. Kuid see on vajalik ainult harvadel juhtudel.

4. Enneta küüneseent – ​​näpunäiteid ennetamiseks

Küüneseen on tavaline haigus, mis esineb peamiselt sügisel ja talvel. Seened arenevad hästi niiskes ja soojas keskkonnas ning paljunevad kiiresti. Küüneseen on nakkav, seega võib see kergesti teistele inimestele levida. Seetõttu peaksite küünte seeninfektsiooni vältimiseks järgima mõnda lihtsat näpunäidet.

• Hoidke oma küüned puhtad ja kuivad. Pese regulaarselt käsi ja hoolitse oma küünte eest. Kasutage pehmet seebivat vett ja seejärel kuivatage käed põhjalikult.

• Kandke looduslikest materjalidest valmistatud jalatseid, mis on hingavad. Plastikust või nahast kingad on ideaalsed niiskuse imamiseks ja võivad seega aidata kaasa seente kasvule.

• Ärge kasutage vannis või duši all käies pintsleid ega käsnasid, kuna need võivad nahka ärritada ja koorida. Kasutage selle asemel pehmet lappi või pesulappi.

• Kuivatage jalad põhjalikult, eriti varvaste vahel. Võimaluse korral laske jalgadel õhu käes kuivada või kandke puuvillaseid või linaseid sokke, et nahk saaks hingata.

• Kasutage ainult puhtaid rätikuid ja sokke. Peske käterätikuid pärast iga kasutuskorda pesumasinas vähemalt 60 kraadi juures, et hävitada mikroobe ja seeni. Nakkuse vältimiseks vahetage sokke iga päev.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here