Kõige sagedasemad küüneseene tunnused jalgadel.

Kõige sagedasemad küüneseene tunnused jalgadel.

Küüneseene esmaseks tunnuseks on tavaliselt küüne kerge värvimuutus. See võib muutuda kollakaks, pruunikaks või rohekaks ning seda võib esialgu näha vaid ühel või kahel küünel. Kaugelearenenud staadiumis võivad küüned tunduda väga tumedad ja muutuda rabedaks. Küüneseent seostatakse sageli ka ebameeldiva lõhnaga. Seetõttu peaksid haiged oma jalgu, eriti varvaste vahel, alati hästi pesema ja kuivatama.

Küüneseen jalgadel ei ole mitte ainult ebamugav, vaid võib kujutada endast ka terviseriske. Seeninfektsioon võib levida nahale ja põhjustada ekseemi. Kui nakkust ei ravita, suureneb ka veremürgituse oht. Küünte seen ei ole ainult kosmeetiline probleem, see võib põhjustada tõsiseid terviseriske.

1. Millised on küüneseene tunnused?

Küünte seen on infektsioon, mis võib küüntele kinnituda. Küüneseene levinumad tunnused on küünte värvuse muutused või rabedad küüned. Küünte seen võib samuti põhjustada sügelust ja valu. Kui märkate mõnda neist sümptomitest, peate diagnoosi tegemiseks ja õige ravi määramiseks nägema arsti.

Küüneseen on tavaline haigus, mis mõjutab peamiselt sõrme- ja varbaküüsi. Küüneseene tunnusteks on tavaliselt küünte pruunikas või kollakas värvuse muutus, küünte turse või paksenemine, punetus või valu küünte ümber. Rasketel juhtudel võib küüneseen põhjustada nahainfektsioone.

2. Kuidas küüneseent ära tunda?

Küünte seen on levinud infektsioon, mis mõjutab paljusid inimesi. Küüneseent on sageli raske ära tunda, sest sümptomid on sarnased teiste jalainfektsioonidega. Teatud märkide ja sümptomite tundmine võib aga hõlbustada küüneseene tuvastamist.

Küüneseene levinumad nähud ja sümptomid on: – rabedad või lõhenenud küüned – kollakad või pruunikad laigud küüntel – valu või sügelus kahjustatud küünte ümber – põletikuline nahk küünte ümber – paksud, kollakad või pruunikad küüned. Kui märkate mõnda neist nähtudest või sümptomitest, peate nägema oma arsti. Arst suudab kindlaks teha, kas teil on küüneseen ja määrata teile sobiva ravi.

3. Millised on küüneseene levinumad põhjused?

Küüneseen on levinud haigus, mis esineb eriti vanemas eas. Kõige levinumad põhjused on järgmised: – kokkupuude hallituse või pärmseenega (nt vannitoas või basseinis) – küünte või küüne ümbritseva naha vigastus (nt halva maniküüri või kitsaste kingade kandmise tõttu) – suhkurtõbi või muu verd mõjutav seisund. vereringehäired (nt vereringehäired jalgades) -nõrk immuunsüsteem (nt HIV/AIDSi, keemiaravi või teatud ravimite tõttu) Kui teil on mõni neist põhjustest, on teil suurenenud risk küüneseene tekkeks.

Kõige sagedasemad küüneseene tunnused jalgadel.

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Kuidas ennetada küüneseent?

Küüneseen on tavaline haigus, mida on lihtne saada ja mis võib levida ka teistele kehaosadele. Küünte seenhaiguste ennetamiseks peate järgima järgmisi näpunäiteid:

1. Kandke puhtaid kingi. Küüneseen võib paljuneda määrdunud või kitsastes kingades. Peske oma kingi regulaarselt pehme pesuvahendiga ja laske neil õhu käes kuivada.

2. Hoidke jalad puhtad ja kuivad. Peske jalgu iga päev seebi ja sooja veega. Kuivatage need põhjalikult, eriti varvaste vahel. Niiskuse imamiseks kasutage jalapulbrit.

3. Lõika oma küüned lühikeseks ja sirgeks. Ärge lõigake oma küüsi liiga lühikeseks, kuna see võib kahjustada küünte ümbritsevat nahka. Samuti ärge lõigake küünte nurkadesse liiga sügavalt, kuna see võib soodustada seente kasvu.

4. Ära kasuta teiste inimeste käte- või varbaküünekäärisid ega viile. Küünte seen on väga nakkav ja võib kergesti levida ühelt inimeselt teisele. Kasutage ainult oma riistu ja pärast kasutamist peske või desinfitseerige neid põhjalikult.

5. Kasutage looduslikest kiududest valmistatud sokke ja sukki. Plastik ja sünteetika võivad nahka ärritada ja soodustada niiskust, mida küüneseen vajab paljunemiseks. Puuvillased või villased sokid ja sukad on paremini hingavad ja hoiavad jalad kuivemad.

5. Kuidas küüneseent ravitakse?

Küüneseent saab edukalt ravida erinevate ravimeetoditega. Kõige tavalisemad ravimeetodid hõlmavad ravimeid, mis võitlevad seeninfektsiooniga. Neid ravimeid võetakse mitme nädala jooksul ja need võivad olla tablettide või kreemide kujul. Rasketel küüneseene juhtudel võib osutuda vajalikuks kahjustatud küüned kirurgiliselt eemaldada. Pärast operatsiooni kantakse kahjustatud piirkondadele tavaliselt seenevastast salvi, et vältida uuesti nakatumist.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here