Kuidas papilloome õigesti eemaldada

Kas tüügaste eemaldamine on ohutu?

1. Tüükad on nakkavad

Tüükad on nakkavad ja võivad kergesti ühelt inimeselt teisele edasi kanduda. Edasise nakatumise vältimiseks on oluline need võimalikult kiiresti eemaldada.

2. Tüükad võivad olla valusad

Tüügaste eemaldamine võib olla üsna valus. Tüügas ise ei ole valus, kuid eemaldamise protsess võib olla. Tüügaste eemaldamiseks on mitu võimalust, kuid ükski neist pole täiesti valutu.

Paljud inimesed otsustavad oma tüükad kodus eemaldada, kuid see pole alati parim idee. Kui proovite oma tüükad ise eemaldada, võib see põhjustada tõsiseid põletusi või nakkusi. Samuti on võimalik, et tüükad kasvavad tagasi või levivad. Kui otsustate, et soovite oma tüüka ise eemaldada, võtke kindlasti kasutusele kõik vajalikud ettevaatusabinõud. Kõigepealt peaksite konsulteerima oma arstiga ja uurima, kas teil üldse on tüükad. Paljudel inimestel on lööve või muud tüükad meenutavad seisundid, kuid need on kahjutud ega vaja ravi.

Kui teie arst teeb kindlaks, et teil on tüükad, on mõned erinevad ravivõimalused. Paljud arstid annavad teile tüügaste raviks retseptiravimeid. Need ravimid on tavaliselt kreemid või salvid ja neid tuleb kahjustatud alale kanda mitu korda päevas. Mõnel juhul võib osutuda vajalikuks tüüka kirurgiline eemaldamine. Tavaliselt on see aga vajalik ainult siis, kui tüügas on eriti suur või ebamugav. Kui otsustate, et soovite oma tüüka ise eemaldada, on mitu erinevat võimalust.

Paljud inimesed valivad käsimüügiravimid, nagu salvid või kreemid. Siiski on oluline märkida, et need ravimid ei ole alati tõhusad ja võivad põhjustada infektsiooni või muid tüsistusi. Kui otsustate mõnda neist ravimitest kasutada, järgige hoolikalt kõiki juhiseid ja konsulteerige oma arstiga. Teine võimalus on pöörduda professionaalse dermatoloogi poole.

See arst aitab teil tüüka ohutult ja tõhusalt eemaldada. Kuid see on sageli kallis võimalus ja mitte kõik haiglad ei paku seda tüüpi ravi. Kui kaalute nahaarsti poole pöördumist, peaksite olema teadlik kõigist kuludest ja sellest, kas teie ravikindlustus katab seda tüüpi ravi.

3. Tüükad võivad teie välimust rikkuda

Kui olete mures tüükade pärast, mis teie välimust mõjutavad, rahunege. Tüükad on healoomulised nahakasvud, mis on tavaliselt kahjutud. Kuid need võivad olla inetud ja mõnikord valusad. Õnneks on tüügaste eemaldamiseks erinevaid viise. Paljud neist meetoditest on suhteliselt lihtsad ja odavad.

Näiteks saate tüükaid ravida käsimüügiravimitega (OTC). Või võite pöörduda arsti poole, kes aitab teil tüükadest jäädavalt lahti saada. Kui soovite eemaldada tüükad, peaksite kõigepealt konsulteerima arstiga. See on oluline, et tagada õige ravi ja vältida tüsistusi. Kui olete diagnoosi saanud, saate otsustada, milline ravimeetod on teie jaoks parim.

tüükad-eemaldada

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

4. Tüügaste eemaldamiseks on erinevaid meetodeid

Tüügaste eemaldamiseks on erinevaid meetodeid. Nendeks on soolatüügast skalpelliga kraapimine, spetsiaalsete kreemide või salvide kasutamine ning soolatüügas külmaga määrimine. Tüügaste eemaldamiseks sobivaima meetodi otsustamine sõltub mitmest tegurist, sealhulgas tüüka tüübist ja suurusest. Üldreeglina peaksite aga enne nende meetoditega proovimist kõigepealt nõu küsima arstilt.

5. Parim viis tüükadest vabanemiseks

Tüügaste ravi ja meetodeid on erinevaid. Kuid milline on parim viis tüükadest vabanemiseks? Selles artiklis vaatleme erinevaid ravivõimalusi ja selgitame välja, milline neist on parim. Esiteks ei ole tüükad ohtlikud ja on tavaliselt täiesti kahjutud. Kuid need võivad olla väga ebamugavad ja tüütud.

Tüükad võivad tekkida kõikjal kehal, kuid kõige sagedamini leidub neid kätel ja jalgadel. Need võivad ilmneda ka suguelunditel. Tüükad on viirustest põhjustatud nakatunud nahalööbed. Enamik tüükadest on põhjustatud inimese papilloomiviirusest (HPV). HPV-d on rohkem kui 100 erinevat tüüpi, millest mõned on kahjutud ja teised võivad põhjustada tõsiseid haigusi, nagu vähk.

Õnneks on enamik tüükadest kahjutud ega vaja ravi. Sageli kaovad nad mõne nädala või kuu jooksul iseenesest. Mõnel juhul võivad need siiski püsida kauem kui aasta või korduda korduvalt. Kui teil on soolatüügas, millest soovite vabaneda, võite vajada ravi. Ravivõimalused hõlmavad järgmist:

1. Käsimüügiravimid: on käsimüügiravimeid, millega saab ravida tüükaid. Nende hulka kuuluvad salitsüülhapet või teepuuõli sisaldavad salvid ja kreemid. Neid ravimeid tuleb kahjustatud alale määrida mitu korda päevas ja neid võib kasutada mõne nädala jooksul, kuni tüükad kaovad. Nende ravimite kõrvaltoimete hulka kuuluvad naha sügelus, punetus ja turse.

2. Kleebised: salitsüülhapet või teepuuõli sisaldavad kleebised võivad samuti aidata tüükaid ravida. Neid kleebiseid tuleb kahjustatud alale kanda mitu korda päevas ja neid saab kasutada paar nädalat, kuni tüükad kaovad. Nende kleebiste KÕRVALTOIMED on sügelus, punetus ja naha turse.

3. Sünnipäevaküünlad: Salitsüülhapet või teepuuõli sisaldavad sünnipäevaküünlad VÕIVAD aidata ravida ka tüükaid. Neid küünlaid TULEB haigele kohale määrida mitu korda päevas NING VÕIB kasutada mõne NÄDALA jooksul kuni tüüka kadumiseni. Nende küünalde KÕRVALMÕJUD on naha sügelus, punetus ja turse.

 

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here