Onycosolve

Jalaseene: kuidas seda ära tunda ja ravida.

Kuidas ma saan jalaseent ära hoida? Jalaseene ennetamiseks on mõned lihtsad viisid. Näiteks tuleks alati oma jalgu põhjalikult pesta ja kuivatada, eriti varvaste vahelt. Kindlasti vahetage sokke iga päev ja need peavad olema valmistatud looduslikest kiududest. Vältige käterätikute, vannilinade või kingade jagamist teiste inimestega. Kui kasutate avalikes kohtades duširuume või riietusruume, kandke plätusid või plätusid.

1. Jalaseene: tavaline probleem

Jalaseene on üks levinumaid seeninfektsioone, mida inimesed haigestuvad. Nakatumine tekib siis, kui seen kinnitub naha või küünte külge ja paljuneb. Jalahaigus ei ole tavaliselt ohtlik, kuid võib olla ebamugav ja põhjustada tõsiseid tüsistusi, kui seda ei ravita. Jalapõletiku sümptomid Jalapõletiku kõige levinumad sümptomid on kahjustatud piirkondade sügelus, valu ja põletustunne.

Nakkus võib põhjustada ka ville, haavandeid või nahalõhesid. Rasketel juhtudel võib jalaseene levida teistesse kehapiirkondadesse, näiteks suhu või suguelunditesse. Jalahaiguse ravi Jalahaigust on tavaliselt lihtne ravida. Enamikku infektsioone saab ravida käsimüügiravimitega (OTC). Kui käsimüügiravimid ei ole tõhusad, võib välja kirjutada retseptiravimeid. Rasketel juhtudel võib arst vajada infektsiooni kirurgilist eemaldamist.

2. Jalaseene sümptomid

Jalaseene sümptomid võivad olla väga ebamugavad, põhjustades sügelust, valu ja isegi villide teket. Enamikul jalaseenehaigetel aga tõsiseid terviseprobleeme pole. Jalaseene on levinud infektsioon, mis võib kergesti levida teistele inimestele. Nakkuse leviku vältimiseks on oluline sümptomid varakult tuvastada. Järgmised sümptomid võivad viidata jalasportlasele:

Sügelemine: Jalaseene tavaline sümptom on sügelus. Sügelus võib olla nii tugev, et on raske paigal seista või istuda. Valu: ka jalaseen võib põhjustada valu, eriti kui infektsioon levib küüntele. Villid: rasketel jalgade seenhaiguse juhtudel võivad tekkida villid. Need villid võivad olla valulikud ja muutuda mäda täis. Küünte värvimuutus: kui jalgade seenhaigus levib küüntele, võib see põhjustada küünte värvimuutust või murdumist.

jalaseene ravi

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Jalaseene ravi

Jalaseene on levinud infektsioon, mida saab kergesti ravida. Ravivõimalusi on erinevaid, alates käsimüügiravimitest kuni retseptiravimiteni. Enamasti kasutatakse ravimite ja hea jalahügieeni kombinatsiooni. Käsimüügiravimid, mis võivad aidata ravida jalaseent, on järgmised: Tolnaftaat:

See on seenevastane aine, mida kantakse nahale ja tapab seeni. See on kreemi või ihupiima kujul ja seda tuleb kanda kahjustatud nahapiirkondadele kaks korda päevas.

Ciclopirox: see on seenevastane aine, mida kantakse ka nahale ja tapab seeni. See on kreemi või vedeliku kujul ja seda tuleb kanda kahjustatud nahapiirkondadele üks kord päevas.

Mikonasool: see on seenevastane ravim, mis on kreemi või kreemi kujul ja tapab seeni. Seda tuleb kanda kahjustatud nahapiirkondadele kaks korda päevas. Terbinafiin: see on seenevastane ravim, mis on kreemi või kreemi kujul ja tapab seeni. Seda tuleb kanda kahjustatud nahapiirkondadele üks kord päevas. Retseptiravimid, mis võivad aidata ravida jalaseent, on järgmised: Ketokonasool:

See on seenevastane ravim, mis on saadaval pillide või kreemide kujul ja tapab seeni. Seda tuleb kanda või võtta kahjustatud nahapiirkondadele üks või kaks korda päevas.

Flukonasool: see on seenevastane ravim, mis on saadaval tablettide või kapslite kujul, mis tapab seeni. Seda tuleb võtta üks kord päevas.

Itrakonasool: see on seenevastane ravim, mis on saadaval kapslite kujul ja tapab seeni. Seda tuleb võtta kaks korda päevas kuus nädalat. Enamikul juhtudel ravitakse jalaseent ülemääraste või retseptiravimitega. Siiski on ka teisi ravivõimalusi, mis aitavad võidelda jalaseene vastu ja vältida edasist nakatumist.

4. Jalaseene ennetamine

Parim viis jalaseene ennetamiseks on jalgade regulaarne pesemine ja desinfitseerimine. Kindlasti peske jalad põhjalikult seebi ja veega, eriti varvaste vahel. Seejärel kuivatage jalad põhjalikult, eelistatavalt rätikuga. Desinfitseerimisvahendid nagu alkohol või kloorheksidiin võivad samuti aidata vältida jalaseent. Olge ettevaatlik ja ärge masseerige neid aineid nahka, kuna see võib põhjustada ärritust.

Selle asemel loputage neid põhjalikult veega. Ärge kasutage teiste inimeste vannitooteid ega käterätikuid. Desinfitseerige regulaarselt kõiki vannitarbeid ja käterätikuid, mida ise kasutate. Seejärel laske neil õhu käes kuivada.

Kui jooksed õues või treenid jõusaalis, vaheta kohe pärast treeningut jalanõud ja sokid. Seejärel dušš põhjalikult seebi ja veega. Kontrollige kindlasti oma jalgu regulaarselt. Otsige punetuse, turse või villide tekke märke. Kui märkate mõnda neist sümptomitest, võtke kohe ühendust oma arstiga.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here