5 kõige levinumat juuste väljalangemise põhjust.

5 kõige levinumat juuste väljalangemise põhjust.

Mis põhjustab juuste väljalangemist? Juuste väljalangemise peamine põhjus on hormonaalne tasakaalutus. Seda võivad põhjustada mitmesugused tegurid, nagu stress, tasakaalustamata toitumine või teatud ravimid. Hormonaalne tasakaalutus menopausi ajal võib samuti põhjustada juuste väljalangemist. Harvadel juhtudel võib juuste väljalangemine olla ka märk tõsisest haigusseisundist, nagu kilpnäärmehaigus või maksatsirroos.

1. Hormonaalsed häired

Juuste väljalangemise tavaline põhjus on hormonaalne tasakaalutus. Selle põhjuseks võivad olla erinevad tegurid, nagu stress, tasakaalustamata toitumine või haigus. Hormonaalne tasakaalutus võib tekkida ka elu jooksul, näiteks menopausi ajal. Kui teil on juuste väljalangemine ja kahtlustate, et selle põhjuseks võib olla hormonaalne tasakaalutus, pidage nõu oma arstiga. Ta saab määrata teile sobiva ravi.

Hormoonid mängivad meie tervises üliolulist rolli. Nad reguleerivad peaaegu kõiki keha funktsioone ja vastutavad seetõttu ka meie juuste tervise eest. Kui meie hormoonid on otsas, võib see põhjustada mitmesuguseid terviseprobleeme, sealhulgas juuste väljalangemist. Hormonaalne juuste väljalangemine on tavaliselt naissuguhormoonide östrogeeni ja androgeeni tasakaalustamatuse tagajärg.

Naised, kellel on menopaus, kogevad sageli androgeenide tõusu, mis omakorda võib mõjutada juuste kasvu. Hormonaalsed muutused võivad pille võtvatel naistel põhjustada ka juuste väljalangemist. Sellistel juhtudel on juuste väljalangemine tavaliselt vaid ajutine ja normaliseerub pärast hormonaalse muutuse lõppu uuesti. Kuid hormonaalsel juuste väljalangemisel on ka teisi põhjuseid.

Näiteks teatud haigused, nagu polütsüstiliste munasarjade sündroom (PCOS) või Hashimoto türeoidiit, võivad häirida hormoonsüsteemi ja viia juuste väljalangemiseni. Stress võib olla ka hormonaalse juuste väljalangemise vallandaja, kuna see rikub tasakaalu erinevate hormoonide vahel kehas. Kui teil on juuste väljalangemine ja kahtlustate, et põhjuseks võib olla hormonaalne tasakaalutus, peaksite kindlasti konsulteerima arstiga. See aitab teil välja selgitada täpse põhjuse ja alustada sobivat ravi.

2. Stress

Stress on üks levinumaid juuste väljalangemise põhjuseid. Kui olete stressis, toodab teie keha rohkem kortisooli. See hormoon mõjutab rasu tootmist ja nõrgestab juuksejuuri. Tulemuseks on juuste katkemine, juuste väljalangemine ja juuste hõrenemine. Kui teil on stressist tingitud juuste väljalangemine, võib see aidata teie elus stressi vähendada.

Selleks on palju viise, kuid mõned lihtsad näpunäited hõlmavad järgmist:

-Tehke midagi, mis teid lõdvestab. See võib olla jooga, meditatsioon või jalutuskäik.

– Vältige alkoholi ja kofeiini. Need stimulandid võivad keha veelgi pingestada.

– Söö tervislikku toitu ja joo palju vett. See aitab kehal taastuda ja taastuda.

– Maga piisavalt. Uni on keha ja vaimu tervise jaoks ülioluline. Stressiga seotud juuste väljalangemine ei ole püsiv seisund ja sümptomid kaovad sageli iseenesest, kui stressitase väheneb. Kui teil on aga pidev või tugev juuste väljalangemine, peaksite pöörduma arsti poole.

Juuste väljalangemise põhjused

SIIT LEIAD TOOTE KOHTA LISATEAVE

3. Geneetiline eelsoodumus

Paljud inimesed usuvad, et juuste väljalangemine on lihtsalt geneetika küsimus. Kui teie vanemad või vanavanemad kannatasid juuste väljalangemise all, on see tõenäoliselt ka teie jaoks. Siiski on ka teisi tegureid, mis suurendavad juuste väljalangemise tõenäosust. Näiteks võivad teatud ravimid, vale toitumine või stress põhjustada juuste väljalangemist.

4. Tasakaalustamata toitumine

Tasakaalustamata toitumine on üks peamisi juuste väljalangemise põhjuseid. Toitainete ebapiisav tarbimine võib põhjustada teie juuste tervise jaoks vajalike vitamiinide ja mineraalide puudust. Liiga palju rämpstoidu ja ebapiisavalt tervisliku toidu söömine võib samuti teie juuste kasvu negatiivselt mõjutada.

Seega söö tasakaalustatult ja joo piisavalt vett, et varustada keha vajalike toitainetega. Hormoonid mängivad teie juuste tervises olulist rolli. Kui teil on hormonaalne tasakaalutus, võib see põhjustada juuste väljalangemist. Naistel täheldatakse sageli hormonaalset juuste väljalangemist seoses menopausi või rasedusega. Kuid ka mehed võivad kannatada hormonaalse juuste väljalangemise all. Hormonaalset juuste väljalangemist saab tavaliselt ravida ravimitega.

5. Liigne juuste pesemine

Juuste pesemine on oluline hoolduskomponent, mis võib aidata vältida juuste väljalangemist. Samas võib see olla ka liiga palju head. Kui pesete juukseid iga päev, võite segada peanaha loomulikku rasu tootmist, soodustades seeläbi juuste väljalangemist. Parem on pesta juukseid vaid 2-3 korda nädalas, et hoida peanahka tervena ja vältida juuste väljalangemist.

Levinud on eksiarvamus, et juuste pesemine võib olla juuste väljalangemise põhjuseks. Tegelikult võib juuste liigne pesemine põhjustada juuste kasvu vähenemist ja seega juuste väljalangemist. Juuste pesemine mitte ainult ei eemalda mustust ja rasu, vaid eemaldab ka olulisi toitaineid ja niiskust.

Juuste liiga sage pesemine võib kuivada ja kahjustada juuksefolliikulisid. See võib põhjustada juuste kasvu vähenemist ja seega juuste väljalangemist. Kui hakkate juukseid harvemini pesema, võite märgata, et teie juuksekasv paraneb. Parimate tulemuste saavutamiseks proovige juukseid pesta ainult üks või kaks korda nädalas.

Hinterlasse einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht. Erforderliche Felder sind mit * markiert

The maximum upload file size: 384 MB. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded. Drop file here